Wpis z mikrobloga

@enjoi: a jaki masz rozmiar kasku? Przy zakupie HJC kierowałem się posiadaniem blendy co się okazało użyłem ją może dwukrotnie :/ a kolega polecał wersję torową HJC RPHA 10 PLUS która niby jest cichsza
@Freszz: rozmiar z tabeli wychodzi mi L, ale po mierzeniu kupiłem XL, tak samo miał Stitch. Nie potrafię Ci powiedzieć o głośności, bo nie miałem innego na głowie, dlatego mogę tylko zaproponować własny test :)
@enjoi: No to będę śmiesznie musiał wyglądać bo mój rozmiar to pogranicze S-M. S-ka przy kupnie powodowała niemiłosierny dyskomfort dlatego zdecydowałem się na M-kę która z koleina tyle luźno wchodzi że odczuwałem delikatny ucisk jedynie w okolicy policzków i dlatego śmigałem w kominiarce termo. W czasie zimowania zamierzam właśnie po przymierzać jakieś kaski oraz poddać lekkim modyfikacją tłumika u Edzia ;)
@Freszz: wedlug mnie Icon jest cichszy, ale kazdy inaczej generalnie slyszy wiec musisz sprawdzic. Mi z tabeli wychodzila Ska (zamówiłem i okazało się że kask za mały...), wymieniłem i mam M, ktora jest idealnie dopasowana. W Iconie generalnie rozmiar wiekszy bierz niz na tabelce Ci wychodzi. Wtedy jest idealnie dopasowany :)

jak coś polecam MotoKlike w Stęszewie pod Poznaniem. Mega przezajebista obsługa i są pionierami w dystrybucji Iconów w PL.
@Freszz: to mógłbyś się zgadać ze Stitchem, jeśli się zgodzi. Ja swój kupiłem w Stęszewie w moto klika, bo chciałem zobaczyć na żywo i koniecznie przymierzyć, ale ja byłem tylko na ten kask nastawiony, więc nie bolało mnie dymanie paruset kilometrów dla kasku.

@Freszz: żaden sporotwy kask nie ma Pinlocka, a icony mają szybę pokrytą antifogiem. Wnętrze szyby najlepiej żeby w ogóle nie czyścić, a jesli już to mikrofibrą bardzo miękką