Wpis z mikrobloga

WD Passport ma bardzo brzydką przypadłość. Jak się go nie odczepi "po bożemu" z systemu, to lubi mu się stracić tablica partycji. To już trzeci taki w karierze. System widzi go tylko jako literkę, nie widać żadnych partycji. Mam takiego w tej chwili na warsztacie i szlag mnie trafia, bo to kolejna doba walki. Już myślałem, że udało się, bo R-Studio zobaczyło go, skanowało półtora dnia. Pozwalało zapisać rezultat skanowania, już widziałem
  • Odpowiedz
Od rana testuję programy w miniXP z dystrybucji Boot Ultimate. Ontrack się poddał, EaseUS skanuje, ale pokazał tylko 537 plików i dalej jedzie.
  • Odpowiedz
Jak się go nie odczepi "po bożemu" z systemu, to lubi mu się stracić tablica partycji


@titus1: Akurat to jest wina systemu operacyjnegoi a nie samego dysku. System zamiast zrzucić od razu dane systemu pliku to trzyma go w cache'u a przez to odpięcie później zawiera niekompletne informacje o zapisanych danych i całej strukturze plików.
Dysk nie ma bladego pojęcia jaka jest tablica partycji, dla niego to tylko zapisane zera i
  • Odpowiedz
@kiernek: z rozmowy z userem wynika, że odpiął dysk w trakcie uruchamiania systemu, bo okazało się, że miał ustawione w laptopie bootowanie z urządzeń usb. Zrobił reset, odpiął go i ... kicha. Ale powszechnie wiadomo, że userzy kłamią...
  • Odpowiedz