Wpis z mikrobloga

Mirki, a ja tak trochę z innej beczki teraz. Mianowicie, zastanawialiście się kiedykolwiek co jest główną praprzyczyną tzw. ekranozy wzdłuż dróg ekspresowych i autostrad a ostanio nawet wzdłuż normalnych miejskich ulic? Np. na ulicy Kotlarskiej w Krakowie? Czemu wydano setki milionów złotych na budowę nikomu niepotrzebnych ekranów akustycznych, które często chronią przed hałasem nieużytki, pola i lasy (np. na A2 Łódź-Warszawa) i które nie pozwalają kierowcom cieszyć się pięknem polskiego krajobrazu?

Przyczyn jest wiele powie ktoś. I to jest właściwa odpowiedź, bo problem jest złożony. Niemniej pewne szczegóły są tutaj istotniejsze od innych. Otóż swego czasu ówczesny minister środowiska wydał takie pewne rozporządzenie. A zresztą, co ja będę gadał. Wszystko można znaleźć na isap'ie. Miłej lektury ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#drogi #gddkia #4konserwy #neuropa #krakow
a....._ - Mirki, a ja tak trochę z innej beczki teraz. Mianowicie, zastanawialiście s...

źródło: comment_Ka2lemnnPWRLCkb8AyYQst4aOBRnQQWb.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@alosza_: heh, trochę w prawo i by się moje okno załapało.
Ekrany raczej niewiele dają (przynajmniej na IV piętrze) :(
niedawno za kolejne cebuliony przecież te ekrany jeszcze podwyższali. A autostrada przez środek miasta jak była tak dalej jest:/

@Andczej: nie mam pewności, czy wszyscy...no a w każdym razie fajnie by było jakby się dało otworzyć okono czasem bez syfu/hałasu :D
  • Odpowiedz
@alosza_:

? Np. na ulicy Kotlarskiej w Krakowie? Czemu wydano setki milionów złotych na budowę nikomu niepotrzebnych ekranów akustycznych, które często chronią przed hałasem nieużytki, pola i lasy (np. na A2 Łódź-Warszawa) i które nie pozwalają kierowcom cieszyć się pięknem polskiego krajobrazu?

Dlatego, geniuszu, że w tych blokach mieszkają ludzie ( w tym na zdjęciu mieszkała znajoma mojej mamy, do której czasem przychodziłam jako dziecko) i że ruchliwą drogę na zdjęciu
  • Odpowiedz
@alosza_: Zdefiniuj ulicę. Aleje Krasińskiego, jak inna znajoma mojej mamy, Rondo Kotlarskie jak ta wyżej, ulica Czarnowiejska, jak moja babcia, czy np. Lea, którą jeździ coś 24 h na dobę, tylko że 1,2,3 na godzinę?
  • Odpowiedz
@alosza_: Poza natężeniem ruchu jest jeszcze jeden problem - te budynki na zdjęciu, o ile pamiętam wystawiono przed wojną, w czasach gdy była to dzielnica przemysłowa (była tu rzeźnia). Większość lokatorów to naprawdę starsi ludzie, którzy większość życia przeżyli przy umiarkowanym ruchu na stosunkowo (jak na czasy PRL) ruchliwej drodze, która była tu w miejsce Kotlarskiej, przed budową mostu. Jeszcze przed remontem, po upadku PRL było tam bez porównania mniej aut.
  • Odpowiedz
@alosza_: Niech ktoś mnie poprawi o ile się mylę, ale takie sytuacje wynikają zazwyczaj jednego prostego faktu. Jeżeli droga generuje określony hałas, a w planie zagospodarowania przestrzennego lub w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego teren przeznaczony jest np. pod zabudową jednorodzinną, to takie ekrany muszą powstać. To czy akurat tam budynki stoją czy nie raczej nie ma znaczenia.
  • Odpowiedz