Wpis z mikrobloga

Mireczki, ostatnio sporo latam i nurtuje mnie jedna sprawa - po jaką cholere powstało lotnisko pt. Warszawa-Modlin?
Ja rozumiem, że Okęcie jest zbyt prestiżowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) na obsługiwanie Ryanaira, ale dlaczego od razu dedykować mu osobne lotnisko?
Kompletnie nie kupuje argumentu, jakoby Okęcie nie miało już "mocy" przerobowych. Pomijając fakt, że pustki tam są zwykle, to taki Gatwick obsługuje prawie 4 razy więcej pasażerów a ma połowe mniej pasów startowych.
O ile w przypadku Rzeszowa czy Zielonej Góry mogę zrozumieć argumenty typu "hurr durr za daleko do warsiawy, a u nas tylu chetnych na latanie etc" - no to w tym wypadku ten jeden naturalnie odpada.
Ktoś coś?
#lotnictwo #lotnisko #okecie #lotniskochopina #modlin #warszawamodlin
  • 24
w rzeszowie przecież lotnisko było cały czas, tylko niedawno je wyremontowali


@Hypnotoad: No i "nigdy" nie było potrzebne - ale jest jakiś argument w postaci odległości, że może się jednak przyda (komuś). Poza tym Modlin też był cały czas, tylko przerobili z wojskowego.
@M4ks: oczywiście że było, myślisz że czemu najwięcej kierunków lotów jest na wyspy? :D co do modlina to słyszałem że się sypie, na szczęście jak będę leciał do warszawy to ląduje na szopenie ;)
oczywiście że było, myślisz że czemu najwięcej kierunków lotów jest na wyspy? :D


@Hypnotoad: bo nigdzie indziej stamtad sie nie da poleciec? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@M4ks: nie, bo wszyscy z podkarpacia uciekają, niebawem też opuszczę bo nie mogę dostać pracy w zawodzie ponieważ na 4 firmy które są u mnie w mieście, nie ma miejsca na moim stanowisku
niebawem też opuszczę bo nie mogę dostać pracy w zawodzie ponieważ na 4 firmy które są u mnie w mieście, nie ma miejsca na moim stanowisku


@Hypnotoad: skandal, powinno byc wiecej firm!
@M4ks: skandal to mało, zostaje mi praca za gówno pieniądze którą podejmę i czekanie, jak się przez rok nic nie zmieni to albo przeprowadzka do większego miasta, albo zmywak bo mam dosyć
skandal to mało, zostaje mi praca za gówno pieniądze którą podejmę i czekanie, jak się przez rok nic nie zmieni to albo przeprowadzka do większego miasta, albo zmywak bo mam dosyć


@Hypnotoad: interwencyjny skup ludzi po gownokierunkach powinien być! SKANDAL
@M4ks: nie chodzi o kierunek studiów nawet, tylko o to że dla grafika nie ma tutaj przyszłości, przez 2 lata leciałem na jakichś gówno zleceniach, ale przestało się opłacać jak pojawiło się więcej freelancerów którzy cenę zbijają do takiej że nawet mi się nie chcę podejmować, jedyny plus że ubezpieczenie z urzędu pracy ciągnę i nie mogą mi nic znaleźć :D
ale przestało się opłacać jak pojawiło się więcej freelancerów którzy cenę zbijają do takiej że nawet mi się nie chcę podejmować,


@Hypnotoad: czyli placz, ze za popularna i tania umiejtnosc nikt nie chce placic. Bedziesz miał cięzko w UK ( ͡º ͜ʖ͡º)
w uk raczej nie, pokój u znajomych bym miał więc i koszty mniejsze


@Hypnotoad: i pokoj u znajomych magicznie powiekszy ci pensje? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Za duzo juz widzialem tutaj takich, co to byli "pokrzywdzeni przez Polske" i mimo "olbrzymich kwalifikacji" nie byli godnie wynagradzani etc, także nie probuj mnie przekonywac ( ͡ ͜ʖ ͡)
@M4ks: Już nie #!$%@?, ze grafik komputerowy to taka tania i popularna umiejętność. No chyba, ze grafikę utożsamiasz z umiejętnością tworzenia tapetek ze śmiesznymi kotami wyciętymi z chińskich bajek i wrzucanie tego gdzies na fora phpbb by przemo xD

@Hypnotoad: Przeciez akurat w tej branzy nie musisz ograniczac sie do zlecen ze swojego miejsca zamieszkania. Mozesz robic dla ludzi z calego kraju, a nawet europy.

A zanim wyemigrujesz, sprobuj szczescia
Już nie #!$%@?, ze grafik komputerowy to taka tania i popularna umiejętność. No chyba, ze grafikę utożsamiasz z umiejętnością tworzenia tapetek ze śmiesznymi kotami wyciętymi z chińskich bajek i wrzucanie tego gdzies na fora phpbb by przemo xD


@frogfoot: a ilu znasz dobrych grafikow bez pracy? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@M4ks: Nawet slaby grafik (w sensie brak jakis wiekszych artystycznych umiejętności) ogarniajacy tylko 2D (photoshop / illustrator / corel / ew. jeszcze cos do DTP) nie powinien miec problemu ze znalezniem pracy przy klepaniu jakis prostych reklam, banerow, czy layoutow i interfacow.

W wawie z takiego procederu można zarobić minimum 3k PLN na etacie i jak ktos ma energie i checi to jeszcze kilka stowek dorobi sobie w weekendy na jakis