Wpis z mikrobloga

Czy potrzebuję jakiegoś pozwolenia na wycinkę drzew na działce poza okresem lęgowym ptaków tj że nie muszę nikogo wołać na oględziny, zgłaszać tego itp jeżeli chcę wyciąć drzewka np teraz gdy skończył się "ustawowy okres lęgowy ptaków"
#pytaniedoeksperta #rolnictwo
  • 10
  • Odpowiedz
@Old_Postman: jest to działka rolna która pomału się zalesia, drzewka to samosiejki. Nie jest wiele drzew na które potrzebuję pozwolenia bo grubość pnia jest większa ale chciałem się dowiedzieć czy jeżeli zrobię to poza okresem lęgowym ptaków to czy muszę informować odpowiedni urząd.
  • Odpowiedz
@Domenico: musisz zgłosić.

Do gminy, tam wypełnić wniosek, wpisz ile, gatunek i obwód drzew.
Powód- przywrócenie użyteczności gruntu.
Umówisz się na oględziny. Po paru dniach decyzja, bez opłat, o ile wycinka nie będzie spowodowana działalnością gospodarczą.
Czasem wydają decyzję zezwalającą, bez oględzin.
  • Odpowiedz
@spustoszenie: to jest inna para kaloszy. Pierwsza sprawa to pozwolenia na wycinkę drzew - bo za stare za grube lub szlachetne. A inna sprawa to wycinka a okres lęgowy ptaków. @Nebayh: o tym już wiem wszystko pozostaje mi wpisać ilość drzewek i grubości pni do aplikacji ale nie wiem jak właśnie z okresem kiedy można ścinać żeby nie było że pozwolenie mam na dane drzewa a ktoś mnie
  • Odpowiedz
@Domenico: przecież o tym decyduje organ do którego zgłaszasz pismo. Proponowałbym Ci to zrobić nie przez aplikację a normalnie wypełnić pismo i wysłać tradycyjnie pocztą,. Jeżeli według nich jest okres lęgowy to decyzji pozytywnej nie dostaniesz. Jeżeli dostaniesz pozwolenie na ścięcie to Cie mogą w dupę pocałować sąsiedzi.
  • Odpowiedz
@Nebayh: okres lęgowy jest zawarty w ustawie i zawiera się w terminie 1 marca do 15 października. Pytanie brzmi czy jeżeli chcę wycinać poza okresem lęgowym to muszę gdzieś to zgłosić.
  • Odpowiedz
@Domenico: juz Ci pisałem, że decyduje o tym organ, tym bardziej, że wydaje on pozwolenie opierając się m.in. o tę ustawę. Nie, nie zgłaszasz dodatkowo nigdzie. Jeden organ wydaje decyzję i on jest za to odpowiedzialny.

Przykładowo:
przychodzą na obserwację drzewa (okres lęgowy), nie stwierdzają obecności ptaków. Dostajesz pozytywną odpowiedź i ścinasz. Tyle w temacie. Nie panikuj.
  • Odpowiedz