Wpis z mikrobloga

@dGustator: Niestety nie na moją kieszeń te sklepy, ale może za kilka lat :) Chciałbym się zamknąć w kwocie do 400 zł (chociaż jak widzę te dziwolągi w tej kwocie to już wiem, że przede mną dużo szukania) Poza tym te na zdjęciu są bardziej hmm, robocze niż eleganckie.
@ErroL: Wojas raczej nie kojarzy mi się z dobrymi butami, ale pewnie i tam zajdę jak będę w galerii.
@KurczokMarengo: wysokie noski nie zawsze oznaczają ochronę palców, czesto są wysokie z uwagi na grubość skóry lub wypełnienie futrem, albo po prostu z uwagi na budowę buta. Oczka na sznurówki posiadały i posiadają także buty myśliwskie, wspinaczkowe...

Twierdzisz, że buty które pokazałem są robocze? :) przecież to zwykłe derby z dłuższą cholewką... Pochodzenie większość butów ma identyczne, a o przeznaczeniu decyduje jakość, kolor i detale.
@dGustator: Buty robocze mają tradycyjnie wyższe noski by uchronić cię przed zmiażdżeniem palców ale oczywiście też są butami derby. Potrafisz wyróżnić buty myśliwskie i wspinaczkowe więc dlaczego rozbisz problem z butami roboczymi? Oprócz tego masz też bardzo podobne combat boots (mówię o klasycznych 1-2 wojna). Rożnice między kategoriami są bardzo płynne i nie mam interesu żeby cię do czegokolwiek przekonywać. Jeszcze ten argument z ceną super poziom dyskusji.
@KurczokMarengo: nie robię problemu - bo buty robocze zazwyczaj mają grubą podeszwę, z reguły z czarnej gumy, nie są wykonane z dobrej jakości skóry licowej w tak wyszukanym kolorze i nie są tak dobrze wypolerowane... nie są przede wszystkim subtelne, bo po co? :) Geneza takich butów jest wspólna (podobne nosili robotnicy, żołnierze)... Poziom wykonania i wykończenia mówi o przeznaczeniu obuwia. Buty robocze mają wymiar wyłącznie praktyczny, więc nie muszą być
@KurczokMarengo: no tak, ale po tych widać siermiężne wykonanie i to można uznać za cechę takiego obuwia :) Może mówimy tutaj o zapożyczeniu stylistycznym z obuwia roboczego, ale w obecnym wymiarze takie buty to jest jednak coś innego. Nie ma co się spierać...