Wpis z mikrobloga

Czejść Miraski. Moja Xperia Z odmówiła posłuszeństwa, więc szukam godnego następcy.

Bardzo mi zależy na dobrym aparacie i wydajnej baterii. Nie musi być wodoszczelny (xperia to i tak parodia). Minimum 5 cali, Apple, Sony i MS odpadają, NIE MOŻE MIEĆ metalowej obudowy. Chińskie cuda raczej mnie nie interesują, chcę mieć do dyspozycji ustawę z 30 maja.

Zastanawiam się nad #note4 i #lgg4, ale z note4 miałbym kolejny problem z wyborem Snapa i Exynosa. Ze względu na moją wewnętrzną cebulę skłaniam się ku LG, ale opinie odnośnie telefonu są podzielone.

Mam nadzieję, że pomożecie.

PS: Nie polecam nikomu nic od Sony, chyba że lubicie tracić czas i nerwy.

#cokupic #telefony #android
  • 19
@DAVID_PL: a ja Ci powiem że miałem identyczną sytuacje, też mi Z padła po 2,5 roku intensywnego użytku, powiedziałem że dość Sony. Oglądałem G4, ale bateria w tym telefonie to porażka. Wybrałem... Z3 i wcale nie żałuję, bateria 2 dni przy normalnym użytkowaniu, z synchronizacją danych itd plus świetny aparat i jakość wykonania. Zobaczymy za ile będę żałował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DAVID_PL: będę stronniczy. zaczęło się od N2 ponad 2 lata temu. dziś nadal mocą obliczeniową i wielkim ekranem cieszy się z niego różowa. czasem skorzysta z rysika ale to raczej staram się jej na siłę wmówić. ja natomiast N4C czyli exynos. może w końcu dadzą obsługę 64bitow ale i tak warto z powodu 8 rdzeni zjadajaxyxh mniej baterii niż 4 w innym...
@kondziow Nie ma opcji na Sony. Xperia Z była 2 razy w serwisie, po zalaniu w czasie deszczowej rozmowy Sony wymienił telefon na nowy po zaoferowaniu im pozwu. Aktualnie już po gwarancji pękł samoczynnie digitalizer, mam dziwną białą plamę na lcd od gorąca, bateria na 5.1 trzyma około 3 godzin i samoczynnie się wyłącza. Siostra ma Xperię Z2 i jedzie 3 raz na wymianę zaślepek. Sony Vaio spędził 3 miesiące w ciągu
@DAVID_PL: dla mnie wystarczająca jak na co dzień... na większe wyjazdy i tak zabieram lustrzankę ze sobą. Ale ostatni wyjazd nad morze fakt był tylko z telefonem, i spokojnie wywołane z niego zdjęcia są zadowalające... szał natomiast robi np. nagrywanie filmów w 4K albo FHD z 60FPS ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@spiralout: @Jubei: No świetnie, miałem nadzieję że nie będę mieć więcej rozterek po napisaniu na mirko, a tu bez zmian ( )

Kusi mnie ten Note, wymacałem go w sklepach i prezentuje się naprawdę fajnie, ale nie umniejszam również LG. Mam nadzieję, że ktoś się wypowie na jego temat. W każdym razie nie mam łatwego wyboru. Oczywiście inne telefony również biorę pod uwagę za wyjątkiem
@DAVID_PL: W porównaniu aparatów między Note 4 i LG G4, to produkt LG wypada imho lepiej, ale nie aż jakoś kolosalnie. Ja wybrałem Note 4 ze względu tego iż musiałem coś zrobić ze swoim zapominalstwem i tak każde zanotowanie w Note 4 sprawia mi frajdę, przez co chętnie wszystko notuję i jeszcze synchronizuje to z Evernote na PC, także wszystko ładnie i zgrabnie.
Używam N910C (wersja z Exynosem) od miesiąca i
@Jubei: O kolego, teraz poleciałeś xD 10h SOT na fabrycznym sofcie? Czego nie od razu 100h? 1000h SOT?

Możesz pisać co zechcesz, ale 10h to mogłeś uzyskać na najciemniejszym ekranie z otwartym kalkulatorem i niczym więcej. Albo doładowując baterię w międzyczasie:) Nie wciśniesz mi bajki, że to standardowy wynik.

Równie dobrze mogę powiedzieć, że osiągam 12h czasu ekranu. Tylko na najniższej jasności, czarnej tapecie i w trybie samolotowym:)

@DAVID_PL: W
@spiralout: nie chce mi się cytować samego siebie poraz kolejny, ale 10h zrobiłem kiedyś siedząc w domu ze złamaną nogą, przeglądając mirko z jasnością ekranu na auto. Możesz nie wierzyć, masz do tego prawo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@4dxx: Nadal aktualne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

S6 Edge+ aż nadto przekracza mój budżet, poza tym w takiej cenie jedynie co mógłbym przygarnąć, to nowy Japkofon 6S. No chyba że masz dla mnie dobry cebuladeals (nie taguję, bo nie przepadam za linczami) przyjacielu. ( ͜͡ʖ ͡€)

Tak na marginesie: zaokrąglone krawędzie średnio mi się podobają. Chociaż to raczej kwestia tego, że raczej nie