Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam takie pomysl - chciałbym zbudować sobie taki mały system pomiarowy, tj.
chcialbym po domu rozmiescic pare(nascie) czujnikow temperatury. No i zbierac odczyt co np. minute, zapisywac gdzies centralnie.
Bardziej w ramach nauki i zabawy niz faktycznej potrzeby, dlatego chce zmajstrowac to w maire sam.
Pytanie wiec - jak najlepiej sie do tego zabrac? Arduino? Nadaje sie do pracy 24/h?
Raspberry Pi?
Jak rozwiazac kwestie czujnikow - najlepiej byloby bezprzewodowo - ale czy to sensowne?
Powiedzmy, ze chcialbym osiagnac efekt przenosnego zestawu do monitorowania temperatury - rozkladam czujniki, same raportuja do bazy, a baza dalej cos z tym robi, nieistotne.

Tak jak pisalem - chodzi mi o to, coby sie troche pobawic z elektronika, jakimś lutowaniem - czysto naukowa sprawa.

Ratujcie :)

#mirkoelektronika #kiciochpyta #arduino #diy
  • 1
  • Odpowiedz
@M4ks: Centralne arduino i czujniki puścić na kablach np. DS18B20 (one wire, czyli wszystkie mogę być na jednym kablu) + do arduino jeden moduł ethernet albo wifi i przesyłać do serwera wyniki pomiarów,
albo kupić kilka modułów wifi esp8266 - mogą pracować jak samodzielny mikrokontroler i można do każdego podłączyć termometr (lub kilka) i dane przesyłać przez wifi do serwera
  • Odpowiedz