Wpis z mikrobloga

@Ten_tego: Czy ktoś mi może wyjaśnić na czym polega fenomen W10? To znaczy: Z jednej strony mamy mnóstwo wpisów o tym jak coś się W W10 z-----o i ludzie nie potrafią tego naprawić no a z drugiej strony, skoro tych wpisów jest tyle to znaczy, że ktoś to g---o faktycznie instaluje. No to jak to jest? Osobiście uważam, że najlepszy z nich to W7, potem to już równia pochyła z
  • Odpowiedz
@Centuri0n: Jak niby 7 dobry, to powiem, że 2000 lepszy. Lżejszy, szybszy, bez tego aerogówna, używa w spoczynku 130MB RAMu, a sam system po instalacji zmieści się cały na dysku DVD
  • Odpowiedz
@Matlaw: No nie bardzo takie tłumaczenie, w szczególności gdy ba się na uwadze brak wsparcia dla starych systemów, W7 nadal jest przecież wspierany. Większość starych systemów to też ogromne problemy ze sterownikami i konfiguracją obecnego sprzętu. Więc sorry ale kiepsko mi to wytłumaczyłeś.
  • Odpowiedz
@Centuri0n: Mianowicie mi chodzi o to, że 7 powoli umiera (tak, to nie żart), a niektórzy twierdzą "8 i 10 to dno, tylko 7", kiedy te systemy są o wiele szybsze od 7. Nie ma co się zastanawiać, nowe programy i sterowniki będą teraz tworzone głównie z myślą o dziesiątce.
Można za darmo aktualizować do 10, bez problemów, wszystko działa, a "szpiegowanie" można wyłączyć.

  • Odpowiedz
@Matlaw: No i teraz mi wytłumaczyłeś, rozumiem, ale jednak tutaj chyba w moim przypadku główne skrzypce odgrywa kwestia przyzwyczajenia. Po pierwsze nie lubię W8 i następców w tym guście GUI w tym zakichanych kafelek. No a co do W10 to być może przesiądę się na niego jak ludzie już stwierdzą, że ten system na prawdę nie generuje błędów. W7 jak każdy system powolutku jest odsuwany na drugi tor. To akurat
  • Odpowiedz
@Centuri0n:
W wersji bardzo skróconej:

Bo ZA DAHMO KUHWA, JANUSZ WIESZ ILE SOBJE CEBULI NAKUPIM?!111

W wersji dłuższej:
Po prostu MS nakręcił bardzo duży hype, pododawał powiadomienia, duperele no i "za darmo!". Ponadto DX12 ma być tylko
  • Odpowiedz
@Centuri0n: @Matlaw: @tellet:
Zaktualizowałem tablet (HP Stream 7) do W10 i mimo, że system ma jeszcze bugi, które w życiu nie powinny przejść przez testy (powiadomienie o stanie baterii po kliknięciu w ikonę w trayu czasem działa ale częściej nie, wtf?!) to zmiana według mnie na plus. Bardzo odpowiada mi, że aplikacje modern UI otwierają się teraz (w desktop mode!) normalnie w oknach na pulpicie. Nie
  • Odpowiedz