Wpis z mikrobloga

@ex-02: Czyli jak ktoś jest np. z KNP a startuje z list Kukiza, to też będzie miał adnotację tylko o Kukizie a nie o KNP? PKW powinno w takim razie dodać jeszcze jedną rubrykę na swojej stronie w wyborach do senatu.
@Siwariusz: "3. W przypadku karty do głosowania w wyborach do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, w okręgu wyborczym, w którym zarejestrowano więcej niż jednego kandydata na senatora:"
(...)
5) nazwiska i imiona zarejestrowanych kandydatów umieszczone są na karcie do głosowania w kolejności alfabetycznej; przed nazwiskiem i imieniem – imionami każdego kandydata umieszczona jest w kolejności liczba porządkowa i kratka przeznaczona na oddanie głosu, a  pod nazwiskiem i imieniem umieszczone są wyrazy: „zgłoszony przez”
@ex-02: Ogólnie co do Sejmowych kart to...dodano na pierwszej stronie instrukcje jak zagłosować i kiedy głos jest ważny, a na drugiej jest spis treści komitetów. Przyznam nigdy nie pojmowałem czemu taka instrukcja od zawsze nie była na pierwszej stronie...
@Mrboo: No ok, już mi to napisałeś wyżej, nie o oto mi chodziło, tylko o stronę PKW. Jeśli chcę sprawdzić mój okręg wyborczy do senatu to nie mam pojęcia z jakiej listy startuje kandydat. Muszę każdego googlować lub ręcznie szukać w każdym komitecie po kolei.
@Siwariusz: Do Senatu nie ma list. A faktem jest - niestety kandydatów trzeba goglować...ale dopiero była rejestracja. Tam czasem potem pojawiają sie już oficjalne strony kandydatów itp. Też wiem, że tu czasem kandydaci wypełniają specjalny kwestionariusz i co nieco piszą o sobie: http://mamprawowiedziec.pl/

Ja sam uważam, że powinno być tak, że jak komitet zgłasza listę to wraz z formularzem zgłoszenia kandydata powinien być kwestionariusz w stylu: co chce taki kandydat zrobić
Ja sam uważam, że powinno być tak, że jak komitet zgłasza listę to wraz z formularzem zgłoszenia kandydata powinien być kwestionariusz w stylu: co chce taki kandydat zrobić w nadchodzącej kadencji Sejmu, poglądy różne itd. - zresztą tak samo ktoś kto do Senatu się zgłasza do kandydowania powinien taki kwestionariusz wypełniać.


@Mrboo: Gdzieś czytałem, że chyba w Francji jest coś podobnego (że niby każdy na swoją pocztę informacje z każdym kandydatem
@Strain: W Norwegii, jak są wybory do wyborca głosujący korespondencyjnie oprócz karty do głosowania dostaje też program danych partii/kandydatów startujących w wyborach.