Wpis z mikrobloga

@Karoleer: Z crossfitu mozna wyciągnąć pewne profity/wartości, niekoniecznie będące związane z (anty)techniką wykonywania ćwiczeń. Polecam ustawić prędkość filmiku na 1.25, bo ciężko faceta oglądać ze standardową:
rotero - @Karoleer: Z crossfitu mozna wyciągnąć pewne profity/wartości, niekoniecznie...
  • Odpowiedz
@rotero: jasne, facet ciekawie gada i ma racje - co nie zmienia faktu, ze technika na crossficie i te ich paraolimpiady to kopalnia beki ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzieki za filmik!
  • Odpowiedz
  • 2
@rotero: myślę że crossfit "przywłaszczył" sobie wiele dobrych ćwiczeń które nie były wcześniej szeroko znane, ale od wielu lat były używane w różnych klubach sportowych. Do tych ćwiczeń dodali dużo nowego gowna bez techniki, zrobili z tego modę i tak powstał crossfit
  • Odpowiedz
@Szefu: to nie jest żadne odkrycie, nikt nie twierdzi, że jest inaczej, tzn z definicji i nawet nazwy crossfit czerpie z różnych dyscyplin. Jedyna inwencja twórcza to programowanie, nie wiem czy crossfit sam z siebie wymyślił choćby jedno ćwiczenia - może coś w stylu thrusters które jest w istocie programowaniem - dwa ćwiczenia robione w ciągu.
  • Odpowiedz
  • 0
@rtone: nie zrozumiałes o czym mówię. Rotero napisał że z crossfitu można czerpać profity, a ja napisałem że wg mnie te profity istniały już przed crossfitem więc czerpanie ich z niego jest nie na miejscu
  • Odpowiedz
@Szefu: czemu nie na miejscu? Inaczej - można mieć to samo i dużo więcej i lepiej trenując 5 dyscyplin na raz. Ale umówmy się - to jest system dla zwykłych ludzi. Sami zawodnicy crossfitu przecież generalnie trenują inaczej. IMHO dla zwykłego człowieka to lepsze niż chodzić tylko na siłkę z sebkami, albo tylko biegając, albo tylko trenując "Chodakowską". Ale generalnie crossfit i body building to ogień i woda i nigdy nie
  • Odpowiedz
  • 0
@rtone: to tak jakbyn ją zrobił SzefuFit który składa się z siadow, martwych i innych takich ćwiczeń i potem powiedział że możecie czerpać z SzefuFitu i robić same siady. To crossifit czerpie z tych ćwiczeń które sobie przywłaszczył
  • Odpowiedz
@Szefu: ok, rozumiem już co miałeś na myśli. Nie podejmę się rozstrzygania, nie podoba mi się obecna moda, kultura i wykonanie, ale założenia crossfitu są dla mnie OK. Pamiętaj, że program ma rozwijać 10 elementów, muszą być kompromisy po drodze - z punktu widzenia sprintera na 100m trening dziesięcioboisty też będzie idiotyczny.
  • Odpowiedz
  • 0
@berti: możemy zalozyc spółkę kumplu i będziemy pobierać ciężkie hajsy za możliwość robienia wielostawow na silkach :D
  • Odpowiedz
@seba377: smieszne podciaganie, wlasnie dlatego jest smieszne bo mija sie z celem. tu masz przykladowe, poprawne podciaganie (chociaz mozna sie czepic ze specjalnie unosi brode)
Karoleer - @seba377: smieszne podciaganie, wlasnie dlatego jest smieszne bo mija sie ...
  • Odpowiedz