Wpis z mikrobloga

Znana, lubiana i ceniona ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) użytkowniczka @Xanthia dodała pod tagiem #humorobrazkowy załączone zdjęcie i śmiejąc się: Tak właśnie wygląda biedne, wygłodniałe i przerażone wojną syryjskie dziecko... Najwyraźniej umięśniony mężczyzna nie może być uchodźcą, bo kiedy leci na niego bomba, winien walnąć ją z piąchy w detonator i po kłopocie. No ale ja nie o tym.

Otóż okazuje się, że mamy tu do czynienia z fejkiem. Zresztą [jednym z bardzo wielu nieprawdziwych memów i informacji na temat obecnego kryzysu uchodźczego]. Zdjęcie, które tak rozbawiło Xanthię, wykonano w 2013 roku... na Wyspie Bożego Narodzenia, terytorium zewnętrznym Australii leżącym na południe od Jawy. Łatwo poznać granatowe mundury Australian Customs and Border Protection Service. Na tym jednym ujęciu nie widać oznaczeń na mundurach celników, ale na innych fotografiach z tego wydarzenia już tak. Jest też wideo. Wyglądają raczej na Irańczyków niż Arabów z Syrii, ale to już tylko takie luźne przypuszczenie.

Zdjęcia te opublikowano po raz pierwszy na blogu niejakiego Michaela Smitha, autorką jest zaś według niego jakowaś Sharon, Australijka z Wyspy Bożego Narodzenia. Dlatego najpewniej nie znajdziemy tych zdjęć w serwisach informacyjnych. W kolejnych wpisach jest tych zdjęć więcej, np. tu i tu. Wybrane zdjęcia owej Sharon można spotkać na różnych stronkach w zestawach mających pokazywać, jak to uchodźcami są sami potencjalni gangsterzy.

Komuś może się zatem wydawać, że są to fotografie reprezentatywne dla imigrantów/uchodźców przybywających na Wyspę Bożego Narodzenia. Otóż nie są:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

I tak mógłbym jeszcze długo wklejać te zdjęcia. Bardzo długo.

Powtórzę przesłanie mojego poprzedniego wpisu: myślcie.

#neuropainformuje #imigranci #neuropa #4konserwy
Pobierz
źródło: comment_H0XOL0fQNuIe59aSHWxy7ZLuYjk0asSq.jpg
  • 106
@Czajna_Seczen: Tylko, że wedle lewactwa to przybywają schorowane kobiety, dzieci i pokojowo nastawieni starcy, dlatego należy pomagać. A co jest na niewyedytowanych filmach bez "odpowiedniego" komentarza propagandowego to każdy może zobaczyć.
Cała północna Afryka i część Bliskiego Wschodu.


@flager: A to są kraje czy regiony? Mówimy póki co o krajach. I masz tutaj racje ludzie z tych regionów mają silną emigrację. Emigrację, która się nie asymiluje i tak już wystarczająco szybko rozrasta dzięki... "rozrodowi" miejscowemu.

Syria, Palestyna, Iran jak najbardziej były koloniami.

Ale z Iranu czy Palestyny oni nie idą. Podpowiem Ci... wszystkie kraje Arykańskie i spora część Bliskiego Wschodu były kiedyś
Ale z Iranu czy Palestyny oni nie idą.


@Palwed: A że napisałem o Syrii, to już tego nie zauważyłeś?

szystkie kraje Arykańskie i spora część Bliskiego Wschodu były kiedyś koloniami...

No właśnie, sam pokazujesz, że mają powiązania z krajami zachodnimi.

Nas przez 50 lat tylu nie zjechało do USA co ciapatych się rzuciło i ma rzucić na Europę w ciągu roku.

Porównuj procentowo, ilu Polaków wyjechało w stosunku do ich liczny
Ale my byliśmy emigrantami ekonomicznymi, a nie "uchodźcami wojennymi"


@Palwed: Czyli byliśmy chciwymi ludźmi nastawionymi na zysk, a obecni migranci są bojaźliwymi ludźmi uciekającymi przed śmiercią i prześladowaniami?

Znowu stosujesz argument, który nie trzyma się kupy i łatwo go wykorzystać w drugą stronę.
@Xanthia:
Nie odpowiedziałaś mi w tamtym wpisie dlaczego plusujesz takie komentarze?

Poraża mnie hipokryzja tego ścierwa.

Jesteś psychoprawaczką?

Wpis został już usunięty przez moderację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Czajna_Seczen:
Traf na nieliczny procent uchodźców kobiet i dzieci przybijających do brzegu, zrób duuuużo zdjęć, wyślij do TVN. Profit!

Ja w wielkim procencie uchodźców widzę skażone popapraną ideologią i kulturą "chodzące nasienie zagłady ludzkości", przybijające do brzegów Europy by pasożytować na finansach krajów i zatruć je, zatem Twoje fotki nie zmienią mojego zdania, będę dalej propagował pomoc obywatelom Syrii w Syrii, a inne kraje niech robią sobie co chcą. Ja jako
@Czajna_Seczen:

Kolego, to chyba Ty szkole wagarowałeś:)
To nie moje wyobrażenie tylko definicja, doucz się trochę:

"Demokracja – system rządów (reżim polityczny, ustrój polityczny) i forma sprawowania władzy, w których źródło władzy stanowi wola większości obywateli (sprawują oni rządy bezpośrednio lub za pośrednictwem przedstawicieli)"