Wpis z mikrobloga

Tak się prezentuje mój pierwszy tegoroczny zbiór papryczek. Niestety ze względu na pogodę na razie dojrzały tylko mniej ostre odmiany. Na prawdziwe piekielne owoce trzeba poczekać jeszcze trochę. Łączenie zebrałem około 11 kg. Macie jakieś pomysły co mogę z tym robić? Na pewno część pójdzie do suszenia, kolejna część zostanie nadziana fetą i zalana olejem, a z części chce zrobić sosy. #goomowesosy

@goomowy: Pozwolę sobie zapytać, który z Twoich sosów jest najbardziej gęsty, jak najmniej octowy i jak najtrwalszy?

Jeżeli ktoś ma jakiś dobry pomysł, przepis na sos czy inny rodzaj przetworów z papryki to uprzejmie proszę o podzielenie się.

#chili #chilihead #ostrezarcie #papryczki #papryka #domowyogrod #rosliny #gotowanie #kuchnia #jedzenie #ogrodnictwo #ogrod #uprawa
gobi12 - Tak się prezentuje mój pierwszy tegoroczny zbiór papryczek. Niestety ze wzgl...

źródło: comment_Q4EUfDKXxNYIWQ6GEy7h22wByth3tnQP.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gobi12: Mirku a bedziesz może sprzedawał nasionka bym był zainteresowany;P niestety u mnie w foli wyszly gorsze niz na gruncie :/ ale pierwszy raz zasadzilem
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pawel1342: Zazwyczaj wystawiam trochę nasion na allegro/wymieniam się z innymi hodowcami. Ale to dopiero na początku października, bo muszę najpierw je wysuszyć.
  • Odpowiedz
@gobi12: właśnie powiedz jak suszysz/czy cała paprykę czy same ziarnka/ w tym roku sądziłem i ogólnie cos wyszlo ale malo i jestem średnio zadowolony... nasiona kupiłem w sklepie/dwie czerwone i jedna żółta ... w szklari poszły kwiaty w górę a owoców prawie nic na gruncie odwrotnie...
  • Odpowiedz
@gobi12: Piękne!
Ja też zaczynam myśleć o jakiejś małej uprawie, bo w sklepach nic ostrego już dla mnie nie ma.
Problem w tym, że jestem kompletnie zielony w temacie i...nie mam ogrodu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy takie papryki (oczywiście na dużo mniejszą skale) da się wyhodować w donicach, w domu? Jeśli tak, ot możesz podrzucić jakąś propozycje co do najprostszej w hodowli odmiany?
Pozdrawiam.
  • Odpowiedz