Wpis z mikrobloga

Tak się prezentuje mój pierwszy tegoroczny zbiór papryczek. Niestety ze względu na pogodę na razie dojrzały tylko mniej ostre odmiany. Na prawdziwe piekielne owoce trzeba poczekać jeszcze trochę. Łączenie zebrałem około 11 kg. Macie jakieś pomysły co mogę z tym robić? Na pewno część pójdzie do suszenia, kolejna część zostanie nadziana fetą i zalana olejem, a z części chce zrobić sosy. #goomowesosy

@goomowy: Pozwolę sobie zapytać, który z Twoich sosów jest najbardziej gęsty, jak najmniej octowy i jak najtrwalszy?

Jeżeli ktoś ma jakiś dobry pomysł, przepis na sos czy inny rodzaj przetworów z papryki to uprzejmie proszę o podzielenie się.

#chili #chilihead #ostrezarcie #papryczki #papryka #domowyogrod #rosliny #gotowanie #kuchnia #jedzenie #ogrodnictwo #ogrod #uprawa
gobi12 - Tak się prezentuje mój pierwszy tegoroczny zbiór papryczek. Niestety ze wzgl...

źródło: comment_Q4EUfDKXxNYIWQ6GEy7h22wByth3tnQP.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gobi12: od lat robię w ten sposób:

Homemade Tabasco Style Sauce

Because the chiles are not aged in oak barrels for three years, this will be only a rough approximation of the famous > >McIlhenny product. You will have to grow your own tabascos or substitute dried ones that have been rehydrated. Other >hot, fresh red chile peppers can be substituted for the tabascos.

Ingredients:

1 pound fresh red tabasco
  • Odpowiedz
@mrrandom: Raczej nie. Chyba, żeby za tydzień, dwa okazało się, że zbiory będą na tyle duże, że przekroczą moje zapotrzebowanie.

@PiersiowkaPelnaZiol: Dokładnie tak. Jeszcze lepszym pomysłem jest oderwanie ogonków i wmieszanie kilku w mieszankę różnokolorowych pomidorków koktajlowych.

@kocham_jeze: Teoretycznie Carolina Reaper, ale praktycznie to Nagalah, bo Karolinka raczej nie będzie miała dojrzałych owoców.
  • Odpowiedz
@M4rcinS: Po kilka sztuk każdego gatunku. Kiełkowalnośc miałem około 80%. Raczej nie kupowałem, a wymieniałem/dostawałem.

@Creativ21: Na razie nie wiem jak będzie sytuacja wyglądać ile uda mi się wysuszyć. Jak przypomnisz mi o tym za gdzieś 2 tygodnie, to może będę w stanie czymś się podzielić.
  • Odpowiedz
@Creativ21: A no i trzeba zaznaczyć, że u mnie wszystkie krzaczki różnych odmian rosną obok siebie, na małej powierzchni, więc prawdopodobieństwo, że następne pokolenie będzie wynikiem krzyżowania jest dość duże.
  • Odpowiedz
@gobi12: Czy taka roślina z juz dojrzewającymi owocami wydziela jakieś lotne związki które sa drażniące dla okładu oddechowego lub skory/oczu? Czy sa jakieś gatunki które mogłyby pełnić dodatkowo role ozdobna oprócz jadalnej?
  • Odpowiedz
@JokerBonifacy: W sumie to kwiaty wydzielają pyłek, ale on raczej nie jest drażniący. Ale to musiałbyś doczytać. Jasne. Jest multum ozdobnych gatunków. Przy czym większość jadalnych też jest bardzo ładnych, jeżeli są zadbane i dopieszczone. Wyglądają cudnie zwłaszcza podczas kwitnięcia oraz wybarwiania. Czasami owoce przechodzą przez kilka kolorów zanim dojrzeją.
  • Odpowiedz