Wpis z mikrobloga

Tak się prezentuje mój pierwszy tegoroczny zbiór papryczek. Niestety ze względu na pogodę na razie dojrzały tylko mniej ostre odmiany. Na prawdziwe piekielne owoce trzeba poczekać jeszcze trochę. Łączenie zebrałem około 11 kg. Macie jakieś pomysły co mogę z tym robić? Na pewno część pójdzie do suszenia, kolejna część zostanie nadziana fetą i zalana olejem, a z części chce zrobić sosy. #goomowesosy

@goomowy: Pozwolę sobie zapytać, który z Twoich sosów jest najbardziej gęsty, jak najmniej octowy i jak najtrwalszy?

Jeżeli ktoś ma jakiś dobry pomysł, przepis na sos czy inny rodzaj przetworów z papryki to uprzejmie proszę o podzielenie się.

#chili #chilihead #ostrezarcie #papryczki #papryka #domowyogrod #rosliny #gotowanie #kuchnia #jedzenie #ogrodnictwo #ogrod #uprawa
gobi12 - Tak się prezentuje mój pierwszy tegoroczny zbiór papryczek. Niestety ze wzgl...

źródło: comment_Q4EUfDKXxNYIWQ6GEy7h22wByth3tnQP.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@ThePawel: Dają, ale jest problem z czystością odmian, bo jeśli rosną między sobą różne odmiany to się krzyżują i kolejne pokolenia mają wymieszane cechy. Ale o ile nie jesteś nasionowym faszystą, dla którego najważniejsza jest czystość rasy, to nie ma z nimi żadnego problemu.

@wzr1one: Wysiew w połowie stycznia. Najpierw w pojemnikach 200ml, potem przesadzam do półlitrowych pojemników. Podlewać mało i często. W okolicy 20 maja idą do gruntu. Podlewanie
  • Odpowiedz
Macie jakieś pomysły co mogę z tym robić


@gobi12: po ususzeniu zmiażdż i wpakuj do młynka jako przyprawę. Wędzona papryka również jako przyprawa jest mocno aromatyczna, ale mało kto ją lubi.
Możesz zrobić ajwara, sos taco, lubo pastę z papryki (coś a'la muhammara).
  • Odpowiedz
@gobi12: Możesz dodawać papryczki do zalew octowych. Potem możesz zalać ogórki, fasolkę szparagową, rzodkiewki, buraki czy inne warzywa i będą smakować trochę ostrzej (w zależności ile dodasz, dobrze też wpakowac jakieś zioło typu rozmaryn). No i zawsze można spijać na końcu taką zalewę.
  • Odpowiedz
@jestem-tu: Nasiona 7 pot dostałem w wyniku wymiany nasion z gościem z Meksyku. Miałem ją już rok temu posadzoną i wysiewałem ze swoich nasion. Po owocach widać, że się trochę skrzyżowała, bo nieco odbiegają od encyklopedycznego wyglądu.
  • Odpowiedz