Wpis z mikrobloga

Mirki z #norwegia
Macie karty bankomatowe ze zdjęciem czy bez? Czytałem, że od 2012 banki na żądanie policji zatrzymały wydawanie kart ze zdjęciem oraz że w 2015 miały wejść nowe dokumenty, coś na kształt naszych dowodów osobistych, ale jak dotąd nic o tym nie słychać.
Z różnych źródeł mam sprzeczne informacje, jedni mówią, że kart ze zdjęciem już nie będzie, inni znowu, że trzeba próbować w różnych placówkach i w końcu się trafi na pracownika, który taką kartę wyda...
Macie potwierdzone informacje/doświadczenie w tej sprawie?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@slawek89: byłem w zeszłym tygodniu bo zmieniałem d-numer na personalny... w nordea powiedzieli mi, że nie ma opcji na kartę ze zdjęciem, bo mają odgórny zakaz, ale spróbuję raz jeszcze w tym tygodniu i raz jeszcze w kolejnym i tak do skutku... wg to mam problem z opłatą za prom TTLine swoją kartą ... wdf
  • Odpowiedz
  • 0
@localgoodness: mi też przez tyle czasu w ńorwegii nie była potrzebna, ale ostatnio jak wywoziłem towary na tax Free to się celnicy c zepiali, ale w końcu otrzymałem ten zwrot kasy
  • Odpowiedz
@slawek89: ja mam 2 karty ze zdjęciem, też miałem jeszcze za czasów d-numeru. Wszystko zależy od polityki banku i jak zagadasz z obsługą. W zeszłym tygodniu otwierałem konto w innym banku (bo wiekszość usług gebyrfri ( ͜͡ʖ ͡€)) i również karta ze zdjęciem - jestem w Norwegii krócej niż 5 lat.

Trudniej dostać z tego co widzę w DNB czy Nordea ale łatwiej w jakimś ZadupieSparebank
  • Odpowiedz