Wpis z mikrobloga

@pyszotka: śpiewanie przez kibiców Włókniarza chóralnie "Sparta Wrocław WTS". Chociaż może nie powinienem napisać kibiców tylko "kibiców". I nie Włókniarza, a żużla.

Ja wszystko rozumiem, w Sparcie jeżdżą zawodnicy z przeszłością w Częstochowie, bądź mieszkający tu, ale jest różnica między śpiewaniem "Maksym Drabik", czy "Tai Woffinden", a "Sparta Sparta". Dla mnie żenada i takie coś nie powinno mieć miejsca.
@tylkowufi: kurczę, skoro mieli okazję oglądać tak ważną rozgrywkę to chyba normalne, że kibicowali nieswojej drużynie - w tym wypadku właśnie Sparcie. nie wiem jak Ty ale ja oglądając biegi niekoniecznie swojej drużyny też się rozdzieram i kibicuję tej, którą bardziej lubię
@pyszotka: no dla mnie to nie jest normalne. Oczywiście rozumiem, że można sympatyzować z jakąś inną drużyną, czy zawodnikiem. Rozumiem, że wspierali naszych wychowanków, czy Woffindena, który naszym wychowankiem niemal jest (zresztą po moim nicku też idzie się domyślić, że jestem jego kibicem), ale nie jestem kibicem Sparty, jestem kibicem Włókniarza. Więc nie mogę zrozumieć głośnego dopingu dla Sparty przez ludzi z szalikami Włókniarza, którzy uważają się za jego kibiców. Oni
@tylkowufi: żenada, bo kibice drużyny, która w tym momencie nie istnieje, sympatyzowali z inną drużyną, gdzie kilku zawodników ma powiązania z ich drużyną? Takiego rak contentu dawno nie czytałem... Weź się koleś schowaj z tymi poglądami i uważaj na kij w dupir, bo ktoś ci parasol otworzy...
@tylkowufi: Hmm chyba trochę przesadzasz. Może 2-3 razy była sytuacja kiedy kibice z Częstochowy skandowali Sparta Wrocław. Porównaj sobie ile razy zabrzmiało gromkie Włókniarz! Włókniarz! na trybunach. Nie wiem czy widziałeś, ale na pierwszym łuku przy wieży sędziowskiej jakiś ziomek z szalikiem "prowadził" doping. Zapodawał szkocje i zarzucił kilka razy Sparta Wrocław... Tak jak już kiedyś pisałem. Włókniarz to jest nasz klub i mogę się założyć, że nawet na II ligę
@Kolodziej: ale tu chodzi o sam fakt. Myślisz ze tacy ludzie, którzy wczoraj dopingowali Spartę przyjdą w następnym sezonie na stadion? Nie. Bo im się teraz nawet poprzez promocje meczów przez Swiacika wciska, ze wszędzie jest Sparta, a Włókniarz na bocznym torze. Oni pojadą tam, gdzie będzie lepszy żużel, a kilka najbliższych lat Włókniarz nazwiskami nie będzie zachęcał. Już teraz słychać, że remont olimpijskiego będzie miał poślizg. I może się okazać,
@tylkowufi: Myślę, że kibice naprawdę wiedzą jaką drużynę mają w sercu i zawsze na Włókniarzu będzie duża frekwencja. Wątpię aby jakiś kibic Włókniarza nagle przestał kibicować naszym, bo II liga i jeździł co niedziele do Wrocławia na mecze. Mam wrażenie, że większość publiczności mecze Sparty u nas traktuje jako ciekawostkę i miłą sprawę przez co jest trochę kurtuazji w stronę gości i stąd ten doping. Co do intensywnego reklamowania meczu chodziło
@Kolodziej: Ale ja cały czas powtarzam, że w sympatyzowaniu z inną drużyną i klaskaniu po biegach nie jestem przeciwny, bo to normalne. Przeciwny jestem głośnemu dopingu dla innej drużyny jaki miał miejsce. A ta sytuacja wygląda tak, że jakby do play-offów zamiast Torunia wszedł Falubaz, to kibice z Torunia krzyczeliby na meczach "tylko Falubaz" bo jeździ tam Ward, który dla fanów z Torunia znaczy tyle, co dla nas Woffinden albo i
@tylkowufi:Hmm ciekawe co mówisz o Świąciku. W takim razie będę miał na niego oko! Lepiej żeby tego nie #!$%@?ł...( ͡° ͜ʖ ͡°). Z tymi licencjami to też prawda co napisałeś. Bardzo jestem ciekaw przyszłego roku. Mam nadzieję że wszystko wypali bo Częstochowa zasługuje na dobry żużel.

A co do kibicowania ciekawe jak wyjdzie pod tym względem finał bo raczej Tarnów nie odrobi strat. Wtedy raczej kibice Sparty