Wpis z mikrobloga

Referendum Dudy:
Czytamy: http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/pl/senatekspertyzy/3240/plik/oe239_inter.pdf
str. 10.
"6. Konkluzje
1.Materia pytań zawartych w projekcie postanowienia Prezydenta RP o zarządzeniu referendum ogólnokrajowego jest zgodna z
Konstytucją RP. Wszystkie pytania dotyczą spraw w rozumieniu art. 125 ust. 1 Konstytucji i sprawy te mają szczególne znaczenie dla państwa.
2. Pytania w opiniowanym przypadku są tak sformułowane, aby z odpowiedzi na nie udzielonych łatwo można było odczytać wolę głosujących. Decydujące będzie w tym wypadku udzielenie pozytywnej lub negatywnej odpowiedzi na każde z postawionych pytań. Pytania spełniają więc w tym aspekcie wymogi konstytucyjne."
#polityka #4konserwy #polska #afera #duda #heheszki #bekazlewactwa #senattokupa
  • 10
@Primusek: Może są jakieś inne kwestie formalne np. jak rozwiązać kwestie frekwencji kiedy są dwa różne głosowania jednego dnia itp. Nie wiem. Tak czy owak spodziewałem się, ze to referendum będzie. PO samo sobie strzela w stopę. Dziwna decyzja.
@Variv: Oni nie mieli dobrego wyjścia z tej sytuacji. Jak by się zgodzili to by znaczyło, że PiS ma rację. PiS mogło by wykorzystać to referendum do swojej kampanii. Wyobraź sobie, że idziesz na wybory a jest jednocześnie pisowskie referendum. No to teraz wejdź w głowę Januszów i Grażynów i chyba już sam rozumiesz o co chodzi.
@Primusek: Mnie bardziej ciekawi kwestia liczenia frekwencji. Bo niby pomysł łączenia dobry, bo taniej. Jednak to, ze ktoś idzie na wybory nie oznacza, ze idzie też na referendum. W przypadku referendum frekwencja jest bardzo ważna. Jeśli nie była by liczona oddzielnie to by wybory sztucznie zawyżyły frekwencje w referendum. I chyba na to liczył PiS, ze dzieki temu referendum bedzie ważne. Bo tak to raczej mógł by być problem z frekwencją.