Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, mireczki, wczoraj kumpel miał urodziny i organizowaliśmy imprezkę w lesie, wiadomo zbieranie drewna na ognisko itp. mega duże ryzyko załapania kleszcza. No i #!$%@? w lesie byliśmy jakoś o 19 dnia wczorajszego tj. we wtorek, na chatę wróciłem o 5, poszedłem się umyć (razem ze łbem), i rano około 13 skapnąłem się, że mam #!$%@? w brzuchu, wyjąłem go i poleciałem bo się śpieszyłem do innego miasta. Przed chwilą znalazłem drugiego #!$%@? - obok pachwiny, też wyciągnąłem ładnie pęsetką ale się teraz stracham jak #!$%@?. Bo zrobiłem to sam (co prawda tak jak każą - wykręcenie + zdecydowany ruch... tylko pierwszego paluchami wyciągnąłem, w zasadzie to sam wyszedł, pierw myślałem że to strupek, dodatkowo po wszystkim odkaziłem octeniseptem) plus mogą #!$%@? siedzieć jeszcze gdzieś indziej. Co robić, jak żyć? Dodam, że Malbork here, czyli Polska północna. Kleszcze nie były ani trochę opite, malutkie gówienka. A - no i jeszcze tego pierwszego #!$%@?łem przez okno, a ten drugi #!$%@?ł mi gdzieś w łazience ;; Może rybiki go #!$%@?ą? XD No, ale bądź co bądź - co robić i jak żyć? Dajcie jakieś słowo pocieszenia bo się boję jak cholera :C I co jak jeszcze mam gdzieś kleszcza? Głowę, uszy i kark sprawdziła mi dziewczyna i mówiła, że wszystko okej. Jajca sam sprawdziłem, a na dupie nic nie czuję (sprawdzi mi jutro), a ja #!$%@? nie mogę przez to wszystko zasnąć ;; #!$%@?ć kleszcze

#kleszcz #medycyna ##!$%@?
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@korynt: Dobrze zrobił.
@Makku11: Nie panikuj, jak epidemię boreliozy w okolicy, to weź sobie jedną dawkę amoksycyliny - popularny antybiotyk, weź od swojego lekarza receptę. Wytłumacz o co chodzi to Ci przepisze. Łyknij to jutro, nie popijaj alkoholem i szanse na boreliozę spadają praktycznie do zera.
  • Odpowiedz
prawidlowo okreca sie w prawo. w prawo jak okrecisz to nie otwieraja sie te miniaturowe woreczki z bakteriami. teraz masz juz jak w banku ze wcisnąles sobie to gowno do krwioobiegu.


@muchabzz: Że co kur*a?! Gdzieś takie newsy wyczytał? W fakcie?!
Dla przypomnienia moi kochani - nie ma kleszczy lewo-skrętnyczy czy prawo-skrętnych, nie ważne w którą stronę się kręci, ważne, żeby kręcić, aby haczyki widoczne na zdjęciu się schowały i
GregPelka - > prawidlowo okreca sie w prawo. w prawo jak okrecisz to nie otwieraja si...

źródło: comment_EwM1xKncWtQ4hVU7K4GOJCYtUXJWagpK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@GregPelka: nie wiem czy jest epidemia boreliozy w okolicy :/ nic nie slyszalem przynajmniej, no i dodatkowo do lekarza moglbym isc dopiero w piatek :/ do rodzinnego normalnego i mi wypisze?
  • Odpowiedz
@Makku11: Piątek może być za późno. Tak, każdy Ci wypisze. Nie masz nikogo po znajomości? Albo w domowej apteczce nie masz? Nawet na upartego w aptece powiedz o co biega, i że doniesiesz receptę dzień później to Ci wydadzą jutro.
  • Odpowiedz
@Panska_Skorka: #!$%@?, człowiek na wsi się wychował, kleszczy przez całe życie (a żyję przecież krótko) miał więcej niż włosów na ciele i boreliozy nie mam. Prędzej dostanę raka od wykopu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Makku11: #!$%@?, nic Ci nie da zamartwianie się. po kilku dniach jeżeli nic nie będzie się działo to będzie spoko. Jeżeli odpowiednio wcześnie zdiagnozuje się bolerioze (choć i tak wątpię baaardzo wątpię abyś został zakażony) to idziesz do lekarza i tyle. szanse są ogromne na wyleczenie. nie żyjemy w epoce jaskiniowców...
  • Odpowiedz
@Makku11: jesli do dwoch tygodni zaden rumien sie nie pojawi nie ma co panikowac. Jak sie pojawi idz do lekarza amoksycyline przepisze na 14 dni i po problemie. Dodatkowo bedziesz mogl zrobic test. Przerabialem to u siebie. Tylko mnie nie ugryzl kleszcz. Dodam ze meszki baki i inne dziady tez moga syfami zarazic.
  • Odpowiedz