Wpis z mikrobloga

Było się z Lisem układać i lizać rowa Bronkowi?

Teatr IMKA odwołuje plany repertuarowe na sezon 2015/2016. Powodem jest wycofanie się sponsora strategicznego ze współpracy z teatrem.

IMKA jest teatrem prywatnym i działa wyłącznie dzięki współpracy z firmami, instytucjami oraz osobami prywatnymi. Brak środków finansowych na dalszą działalność artystyczną spowoduje zamknięcie warszawskiej sceny przy pl. Trzech Krzyży.

Potrzebne 3 mln złotych

Teatr mieści się w budynku Głównej Kwatery ZHP przy ul. Marii Konopnickiej 6, nieopodal pl. Trzech Krzyży. IMKA pokazuje spektakle najwybitniejszych polskich reżyserów – Mikołaja Grabowskiego, Mai Kleczewskiej, Krystiana Lupy czy Moniki Strzępki. Na scenie IMKI widzowie mogą oglądać Iwonę Bielską, Magdę Cielecką, Magdę Boczarską, Piotra Adamczyka, Jana Peszka, Jana Frycza, Marka Kalitę. To tu miał miejsce teatralny debiut Kasi Nosowskiej.

Z końcem sierpnia zarząd teatru podjął kroki, mające na celu zmniejszenie bieżących kosztów działalności. Odwołane zostały spektakle zaplanowane na jesień bieżącego roku, nawet tak uwielbiane przez publiczność IMKI jak „Kwartet” czy „Dzienniki”. Bez wsparcia finansowego ze strony sponsorów teatru, IMCE grozi zamknięcie z końcem grudnia 2015 roku.

– Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której nie będziemy w stanie pokryć naszych zobowiązań względem aktorów i twórców współpracujących z teatrem. – mówi Tomasz Karolak, założyciel i dyrektor artystyczny IMKI – Podjęliśmy też trudne kroki związane z restrukturyzacją zespołu. Robimy wszystko, aby uratować naszą scenę. Niestety bez pozyskania sponsora nie przetrwamy. Na naszą działalność w sezonie potrzebujemy co najmniej 3 mln złotych.


Więcej: http://teatr-imka.pl/teatr_imka_odwoluje_plany_repertuarowe.html

#czujezmiane #wiatrzmian #polityka #imka #tomaszkarolak #tomaszlis #teatr #wybory #wyboryprezydenckie2015
Pobierz LaPetit - Było się z Lisem układać i lizać rowa Bronkowi?
 Teatr IMKA odwołuje plany ...
źródło: comment_3mLonFNbBvyXMe5C3yBduHmcEl6d7okQ.jpg
  • 3
@erbo: sądzę, że samymi biletami gaż aktorskich nie opłaci. ;-) Poza tym, gdy Karolak kupuje mieszkanie za 2mln zł w soft-lofcie (takie pseudo lofty, budowane od zera :D) to wiec, że jego oczekiwania finansowe są dosyć spore. ;-)