Wpis z mikrobloga

Zapamiętajcie sobie, #niebieskiepaski:
1. Poznajesz dobrą dziewczynę.
2. Zostajecie parą.
3. Jesteście razem 3-4 lata.
4. Jeśli ona chce zaręczyn i ślubu, to się oświadczasz i bierzecie ślub.
5. Jak ty nie chcesz zaręczyn i ślubu, to łaskawie nie marnuj czyjegoś czasu.

Zaprawdę powiadam wam, nie bujajcie się jak niezdecydowane gibony na gałęzi, tylko bierzcie się w garść i podejmujcie męskie decyzje.
#zwiazki #rozowepaski
  • 806
@ni-hu-ja: np. żeby dziecko urodziło się w pełnej i stabilnej rodzinie.


@UndaMarina: Jeśli nie czujesz się w pełnej i stabilnej rodzinie ze swoim partnerem bez świadectwa ślubu to pewne jest, że ten kwit ci tego nie zapewni po ślubie.

Znam kilka par, które mają dzieci bez błogosławieństwa księdza ani nawet pieczątki urzędnika i nie wyglądają mi na niepełne, czy też niestabilne rodziny.


Swoją drogą prawilna #gownoburza, ponad 700 komentarzy
@Mirabelkowa: > Nie mieści się w moim pojmowaniu świata, że można negować gwałty, tylko dlatego że ofiarą jest żona.
Czy nie chodziło przypadkiem o kontekst - braku zalet instytucji małżeństwa przy aktualnej formie prawnej w stosunku do tego co było kiedyś ?
A ja każdej kobiecie życzę faceta, który będzie pewny, że chce tylko jej i decyzja o oświadczynach, ślubie, dzieciach będzie dla niego oczywista. Małżeństwo to potwierdzenie tego, że uważasz kogoś za swoją drugą połówkę i nie boisz się myśli o odpowiedzialności - tej prawnej i moralnej - ani o spędzeniu razem całego życia.


@Spacijesc: Podpisuję się pod Twoimi życzeniami :-) Życzmy również każdemu facetowi takiej kobiety, której będzie pewien, dzięki czemu