Wpis z mikrobloga

Do pracujących, tych co udają oraz tych co nie wiedzą co to słowo oznacza - Luźno nawiązując do tego wpisu.

Komentarze pod jakże poniekąd błahą sprawą, pokazują w pewien sposób podejście ludzi co do niektórych wykonywanych zawodów. Co najbardziej uderza, to zupełny brak empatii względem pracy innych. Zdanie rodzaju "Oni po to są, bo za to im płacą", czy też "Jak chce być bardziej szanowana to niech znajdzie lepszą robotę", najdobitniej świadczą, że wraca do nas mentalność "robola/pana", gdzie Ci co wykonują pracę z zakresu obsługi klienta - tak naprawdę mają się płaszczyć jak chłopi przed szlachcicem, bo inaczej szlachcic nie da im chleba.

Ciekawą też rzeczą jest tutaj wymieszanie pewnych ról. Autorka wpisu zwracając się do tego dziecka pewnie nie myślała wtedy w kategoriach "sprzedawca/konsument", lecz "osoba starsza/osoba młodsza". Opierając się na swoim doświadczeniu i wychowaniu, zwróciła mu na ten temat uwagę, gdyż jest to pewien rodzaju element kultury i okazywania szacunku.

Jednak osoby które później wypowiadając się co do tego wpisu, zarzuciły jej że "nie od tego ona tam jest". Cóż poniekąd nie jest, ale też pewnie nie ma w regulaminie nic wspomnianego o tym, że nie może tego robić. A po drugie, mogłaby mu zwrócić na to uwagę w momencie skończenia swojej pracy?

Często marudzimy na dzisiejsze dzieci, że są niewychowane, rozkapryszone, a co najgorsze, roszczeniowe. W pewnych aspektach nie możemy je traktować na równi, gdyż poniekąd startują z uprzywilejowanej pozycji(dzieciom się pewne rzeczy wybacza). Zaniedbując nawet tak błahe elementy jak umiejętność prowadzenia normalnej konwersacji w sklepie, to czy później nie będzie to tak, że dziecko będzie olewać praktycznie wszystkich, którzy według jego uznania będą jego paziami?

Zaś Ci, co autorce zarzucają sam brak kultury - jestem ciekaw gdyby się okazało, że jest to dziecko np. ROMSKIE, czybyście nadal je tak bronili.

Zacznijmy szanować swoją pracę nawzajem, gdyż każda praca jest do potrzebna.

#oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #wykopiesobie #pracbaza
  • 3
  • Odpowiedz
Zaś Ci, co autorce zarzucają sam brak kultury - jestem ciekaw gdyby się okazało, że jest to dziecko np. ROMSKIE, czybyście nadal je tak bronili.


@MarnaImitacjaTuwima: Sama prawda, ja jestem z kolei ciekaw, czy byłyby takie same odpowiedzi, gdyby wpis napisał jakiś gość, bo z tego co zauważyłem na mirko to celem niektórych osób jest zjechanie każdej dziewczyny, niezależnie od tego jakby się zachowała.
  • Odpowiedz
Zacznijmy szanować swoją pracę nawzajem, gdyż każda praca jest do potrzebna.


@MarnaImitacjaTuwima: kolejny co nie rozumie, ze nie o to tu chodzi, tylko o czepianie sie #!$%@?, robienie z igly widel i udawanie kogos lepszego niz sie jest, z debilna misja naprawy swiata, podczas gdy samemu zachowuje sie jak taki burak?
  • Odpowiedz
@edgar_k: No oczywiście, czasami trzeba się czepiać takich pierdół, by z tego powodu nie wynikły w późniejszym czasie poważniejsze komplikację. Nie wiem czy akurat nazwanie kogoś "bachorem" - czyli rozkapryszonym dzieckiem jest mocniejszym przejawem braku kultury aniżeli braku poprowadzenia po ludzku prostej konwersacji w sklepie. Inaczej, o podejściu danej osoby do np. jakieś czynności nie świadczą tylko o tym znaki werbalne, ale i również te niewerbalne.

Wole by ktoś zwrócił mi
  • Odpowiedz