Wpis z mikrobloga

Jestem chuda. Taka się urodziłam. Taka mam przemianę materii. Zre i nie tyje. Ale nie wiem czemu każdy uważa, że wypomnienie mi tego jest spoko.
Do grubasow jakoś nikt nie podchodzi i nie mowi:
- ojezu jaka jesteś gruba!
- ty taka gruba genetycznie?
- rodzice też tacy grubi?
- ty pewnie dużo #!$%@?!
- sam tłuszcz.

Bo zrani ich uczucia, bo nie wypada, bo biedne zapasione swiniatka poczują się dotknięte.
Ale chudzi? Gdzie tam !
- pewnie nic nie jesz.
- ale ty jesteś chudzinka.
- weź sobie więcej (jedzenia).
- same kości.

Ależ mam #boldupy
Mam lustra w domu. #!$%@?.
#nobodykiers #truestory #sadstory
  • 208
@Mysiunia_: nie rozumiesz chyba, że tu nie chodzi o zazdrość o figurę, a o to, że wiekszosc ludzi nie moze sobie pozwolić na jedzenie wszystkiego kiedy i ile sie chce bez tycia. jasne, grubas moze schudnąć i miec rozmiar XS, ale niech je jak wy - długo chudym nie bedzie. dla niektórych bycie chudym to ogromne wyrzeczenia, godziny na siłowni i odmawianie sobie całe zycie. serio, jest czego zazdrościć dla kawałka
biedne zapasione swiniatka


@nint: Pożałowałabym cię bardziej, gdyby nie takie wstawki. Wszyscy uważają, że osoby chudej nie da się zranić mówiąc na nią "chuda", bo w naszej kulturze chuda kobieta to atrakcyjna kobieta, a gruba kobieta to obrzydliwy, zapasiony wieloryb i w ogóle gdzie są harpuny - sama też nie jesteś wolna od tego myślenia. Przykro mi, jeśli jakaś gruba osoba zwróciła ci uwagę w nieprzyjemny sposób, sama też dopiero niedawno
@nint:
ale prawda jest taka, ze w 95% przypadków osob z "szybkim metabolizmem" te osoby poprostu malo jedza. zazwyczaj okreslenie "moge wpieprzac bez przerwy i nie tyje" znaczy tyle samo co "jak zjem na kolacje 2 kanapki to jestem najedzony do rozpuku". Policz sobie chociaz w przyblizeniu swoje dzienne kalorie. Jestem prawie pewien, ze nie dochodzisz nawet do 2k. Przecietna pizza 35-40 cm ma wiecej niz 2k kcal. pomysl sobie ze
@nint: Też miałem kiedyś taką sytuację :) Odkąd zacząłem ćwiczyć i przybrałem sporo to jedyne później co do mnie mówiły te spaślaki to prośba o pomoc w ćwiczeniu. Pamiętajcie Mirki, będąc chudym zrobicie o wiele wiele więcej rzeczy niż typowy grubas :)
@nint: Też mam bardzo szybką przemianę materii ale mimo tego mam około 8 kg do przodu od listopada/grudnia. Przytycie będąc ektomorfikiem to ciężka sprawa ale całkowicie wykonalna. Wylicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i dodaj do tego jeden posiłek, stosuj często przekąski orzeszki, banany, serki wiejskie. Jak nie masz apetytu to jedz mniej ale częściej. Efekty nie przyjdą po paru dniach jeśli faktycznie chcesz przytyć to czeka Cię przynajmniej pare miesięcy pracy nad