Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do #neuropa i generalnie lewicowej części wykopu:

gorąco popieracie multikulturalizm, agresywnie atakujecie nawet najmniejsze przejawy wszelkich *fobii, imputujecie, że socjalizm to dobra czy wręcz najlepsza droga a mimo to nie przyjmujecie (masowo) pod swoje strzechy tych wszystkich biednych muzułmańskich uciekinierów, nie opłacacie ich pobytu z własnej kieszeni i ogólnie nie wykazujecie się wartościami, którymi na co dzień wycieracie sobie swoje buzie. Mało tego! W podobny sposób powinniście traktować obywateli Romskich - ich też powinniście na własny koszt przyjmować, kwaterować i utrzymywać. Dlaczego?! Powinniście, moim skromnym zdaniem, dawać przykład i pokazywać wszystkim wkoło, że mieliście rację, że nie każdy muzułmanin to terrorysta i że nie każdy Rom to złodziej tudzież, że obydwie te grupy to roszczeniowa hołota i swołocz a do tego brudasy i fleje.

Jestem szalenie ciekawy co Was, towarzysze, powstrzymuje przed udowodnieniem całemu światu a zwłaszcza tej obrzydliwej, prawej połówce, że w.w grupy społeczne nie są takie jak je opisują te straszne i rzecz jasna nieprawdziwe stereotypy.

Ciekawi mnie jeszcze jedno - skoro "wszyscy różni, każdy równy" (czy jakoś tak, sens zachowany) to dlaczego nie tolerujecie tych, którzy nie tolerują was? Przecież ci, którzy za wami nie przepadają, podług waszego dziwnego toku rozumowania również zasługują na waszą tolerancję - chyba, że jest ona wybiórcza i przesiąknięta hipokryzją. Tak na logikę powinniście tolerować wszystko i wszystkich w myśl zasady wspomnianej wcześniej nawet jeśli będzie to tolerancja jednostronna. Mam rację czy się mylę? Jeśli to drugie to proszę, wyjaśnijcie mi, o oświeceni lewicowcy, gdzie popełniam błąd.

#4konserwy
  • 42
  • Odpowiedz
@kakaowymistrz: oczywiście, trzeba w jakiś sposób się wytłumaczyć, ale żeby udzielić odpowiedzi to już ciężko. Uprzejmie informuję, że wpisy nic nie wnoszące do dyskusji, jak twój, będą kasowane z dziką przyjemnością a natręci będą lądowali na mojej czarnej liście.
  • Odpowiedz
@joptwojamac: W sumie jakbyś wykazał więcej powściągliwości to może znaleźliby się chętni do rozmowy. A tak nie wróżę szczególnie ciekawej dyskusji. Ale w sumie to chyba nie na rozmowie Ci zależało, a na nawrzucaniu na oponentów.
  • Odpowiedz
@BongoBong: Powściągliwości? A to co Ci nie pasuje w moim pytaniu? Czy ja gdzieś kogoś obrażam? Żywiłem gorącą nadzieję, że jegomoście z #neuropa wyjaśnią mnie, biednemu misiowi, co jest nie tak w jego rozumowaniu. Chcę się dowiedzieć jak to jest, że z jednej strony lewica jest za islamskimi imigrantami, popiera ich jak tylko może podczas gdy personalnie takową pomocą się nie wykazali, nie udowodnili także, a chociażby na własnym przykładzie, że
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer: na mojej czarnej liście umieszczam tych, którzy nie chcą dyskutować tylko publikować debilne obrazki czy linki do Wikipedii. Ty też zaraz tam trafisz jeśli Twój kolejny komentarz będzie bezsensowny.

Czy jeśli ktoś się chce czegoś dowiedzieć, jeśli zadaje trudne dla Was pytania, to z miejsca oznacza, że chce Was obrazić? Sorry, ale Wy sami się obrażacie, poniżacie i robicie z siebie dno - ja tylko stoję obok i podziwiam. Nawet
  • Odpowiedz
@songbird: a zatem czy lewica nie postrzega socjalizmu jako tej jedynej i wyjątkowej drogi? Dziwne, całe życie myślałem, że lewica jest nierozerwalnie połączona z socjalizmem. Cóż, wychodzi na to, że się myliłem, ale skoro socjalizm jest "fe" to co nie jest?
  • Odpowiedz
Sorry, ale Wy sami się obrażacie, poniżacie i robicie z siebie dno - ja tylko stoję obok i podziwiam. Nawet zasadniczo nie komentuję bo mam to w dupie - pracuję, utrzymuję rodzinę a lewactwo mi zasadniczo nie przeszkadza.


@joptwojamac: Ty nie przyszedłeś tutaj czegoś się dowiedzieć tylko trochę sobie popluć i się wyładować.
  • Odpowiedz
a zatem czy lewica nie postrzega socjalizmu jako tej jedynej i wyjątkowej drogi? Dziwne, całe życie myślałem, że lewica jest nierozerwalnie połączona z socjalizmem.


@joptwojamac: socjalistów należy szukać u 4konserw. Na pewno nie w neuropie
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer: skoro wiesz lepiej ode mnie czego się chciałem dowiedzieć to gratuluję. Jeśli to możliwe chciałbym zapytać skąd taka wiedza, na podstawie czego doszedłeś do takiego a nie innego wniosku? Dlaczego imputujesz, że moim jedynym celem jest plucie i wyładowywanie się (niby z czego)? Interesujące, że zapewne taka a nie inna opinia wynika ze stereotypu, którym się posługujesz a mianowicie, że jeśli ktoś zadaje takie pytania jak ja to na 100%
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer

socjalistów należy szukać u 4konserw. Na pewno nie w neuropie

Możesz wskazać przykłady socjalistycznych zapędów u użytkowników spod taki #4konserwy ?

Na pewno nie w neuropie

Rozumiem, że cała #neuropa sprzeciwia się albo jest nieprzychylnie nastawiona do socjalizmu pod wszelką postacią, tak?

@cheater
Skoro lewica nie popiera multikulturalizmu to kto doprowadził do sytuacji z imigrantami w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech? Czy atakowanie ruchów antygejowskich przez działaczy lewicowych to nie jest przykład
  • Odpowiedz
@Cheater: rozumiem, że za terroryzm we Francji, UK oraz Niemczech odpowiada niskie bezrobocie i zapotrzebowanie na siłę roboczą, ale na pewno nie imigranci, którzy wyznają islam, tak?

reakcja na agresję drugiej strony

Przecież "wszyscy inni, każdy równy" to jak tak można atakować? Przecież ci ludzie mają własne zdanie i lewicowcy winni to szanować nawet jeśli druga strona w ten sposób tolerancją się nie wykaże! Jeśli tego nie robi (lewica) to po
  • Odpowiedz
@Cheater: tak ciężko udzielić odpowiedzi, wyprowadzić mnie z błędu? Wyjaśnij gdzie go popełniam, przedstaw rzeczowe argumenty - chętnie posłucham!

Oczywiście wiem, że próba wyjaśnienia hasła "wszyscy inni, każdy równy" może być w istocie karkołomna, ale kwestia tolerancji, którą lewica wielokrotnie wycierała swoją buzię jest do obronienia ;) Dlatego czekam na odpowiedź.
  • Odpowiedz