Wpis z mikrobloga

@niejadektad: W odpowiedzi na Twoje pytanie:

"czym się zajmujesz? Jaka branża? Jakieś konkretne metodologie? Prowadzisz projekty czy robisz tylko wsparcie? Co w ogóle robisz? Co kończyłeś? Jakieś certyfikaty? Jesteś specjalistą w dziedzinie, która dotyczy tych projektów? Jak zaczynałeś? Wybacz liczbę pytań, ale kusi mnie zmiana branży. Aktualnie marketing, korpo., 3000. "

Prowadzę lub współprowadzę różne projekty dla naszych klientów. Dbam o planowanie, tworzę lub usprawniam aktualne procesy. Jako coś obok interesuję się jeszcze analizą danych (data mining, big data, ekonometria itd.)

Branża - BPO (Business Process Outsourcing).

Prince2 (mam certyfikat), Agile, Six Sigma (mam GB, dodatkowo wchodzą elementy Lean), trafiło się jeszcze jakieś szkolenie z ITIL'a (mam certyfikat) - ale w sumie nie wiem po co mnie na nie wysłali. :-)

Różnie, raz prowadzę, przy większych jestem wsparciem. Często służymy też jako zewnętrzni konsultanci przy już prowadzonych projektach. Przykładowo jak operacje zaczynają jakiś projekt ale nie mają wystarczającej wiedzy to zgłaszają się do nas.

Co robię? Od dokumentacji po process design.

Informatyka i Ekonometria - czyli coś zupełnie niezwiązanego.

Do tej pory prowadziłem/uczestniczyłem w kilku projektach. Tylko w jednej domenie czuje się dobrze.

Zacząłem jako zastępca osoby, która dostała większy projekt. Było to coś jak wsparcie dla zespołu kontroli wewnętrznej. Zarządzanie danymi, wiedzą + usprawnienia obecnych procesów.

Szczerze po dwóch latach nadal nie czuję, żebym miał wystarczającą wiedzę. :-) Równolegle ze znajomym rozwijam swoje umiejętności nabyte na studiach czyli analityczne. Możliwe, że w pewnym momencie przeskoczę na analityka / własną działalność.

Aktualnie mam stanowisko "junior consultant". 3200 netto bo były podwyżki, wcześniej 2750.
  • 2
@Szala: chcesz mi powiedzieć, ze z takimi certyfikatami , doświadczeniem i całą resztą dostajesz 3200? Ale Euro, prawda?

Powiedz, tak od siebie, warto iść w tym kierunku - zarządzania projektem? Ma to perspektywy? Ma to perspektywy poza Warszawą? Zarobkowo warto? Jest na to zapotrzebowanie? Można w to wejść nie polegając na przypadku/znajomych? I jak? I jeszcze jedno, czy potwierdzasz opinię, że można kierować projektemi bez specjalistycznej wiedzy o ich temacie?
Łódź here, 3200zł netto. :-) Pierwsza praca po studiach ale w sumie dużo szkoleń mi dali, byłem osobą z zewnątrz bez specjalistycznej wiedzy w tym zakresie.

Kierunek jest ciekawy. Każdy projekt jest inny więc praca nie jest monotonna. Osoby z takim doświadczeniem zawsze się przydają i są poszukiwane. Nie tylko w Warszawie. Pewnie osoby doświadczone dostają dużo więcej ode mnie.

Można prowadzić projekt bez specjalistycznej wiedzy. Kwestia dobrania dobrego zespołu. Oczywiście w