Wpis z mikrobloga

@piastun: W moim posiadaniu są cztery imienne certyfikaty poświadczające moją znajomość zagadnień przy projektowaniu płyt drukowanych oraz znajomość programów wspomagających ich tworzenie.
@przech: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a tak z Ciekawości co to za certyfikaty?
W jakim środowisku pracujesz?
Co to są "znajomości zagadnień w projektowaniu płyt drukowanych"?
opisz coś bo jestem ciekaw co tam teraz w trawie piszczy
@Gu3scik: no to nieźle mentor uzależnia studenciaków.
Czy oprócz politechnik gdzieś w polsce ktokolwiek pracuje na mentorze?
Altium to standard, gdzieniegdzie Allegro, natomiast nie spotkałem się z expedition.
@piastun: jak szukałem roboty to byłem na 3 rozmowach od PCB (Wrocław). Pod Bielawą jest firma która teraz całkowicie z Eagle przeszła na DXa, jeśli baardzo chesz mogę poszukać nazwy.

Uczyłeś się na DX czy już tym najnowszym xDX? Jak dla mnie ta najnowsza wersja wymiata, przyjemnie i w ogóle (a macałem/testowałem bete)
@Gu3scik: robiłem mgr dla zagranicznej placówki naukowej itp itd i wymóg był właśnie Dx Designer to expedition PCB. Tak to się chyba wtedy zwało. Generalnie jak się poznało filizofię tego programu to faktycznie miało to potencjał ale.... to było 8lat temu jak nie więcej i lepiej zapomnieć. W Warszawie i okolicach raczej nikt oprócz studenciaków na tym nie pracuje więc raczej strata czasu.

Ps. z Eagla na DX? to mentor chyba
@piastun: teraz pod nazwą DX jest Expedition i pełno innych programików/wizardów (nawet pod w.cz., timingi i inne mizi rzeczy). Licencja dalej jest droga ale ta Bielawska firma to przechodzi na Eagla bo taki jest wymóg z USA to przechodzili :) Przynajmniej pojeździli do Austrii na szkolenia :D

P.S. I jeszcze Expedition jest w jednej Częstochowskiej firmie z automotiv !
@Gu3scik: no to kiedyś też te programy były do wyliczania, opóźnień, impedancji itp itd... ale wtedy to było tak niedopracowane, że szkoda słów. Ogólnie samo środowisko PCB to dla mnie mistrzostwo świata w porównaniu do takiego altiumka.....
No to na południu widzę, że trochę pracy w branży jest.... tylko pozazdrościć.