Wpis z mikrobloga

Mireczki, jeżeli ktoś się jeszcze zastanawia czy Debian czy jakieś inne distro, to wyjaśnijmy sobie tę kwestię raz na zawszę.

TYLKO DEBIAN

Dlaczego? Bo ten system jest niezawodny i niezniszczalny. Od ponad półtora roku, do dzisiaj, miałem zainstalowanego Wheezy. Od wersji 7.1 o ile dobrze pamiętam. Wyszedł, pomyślałem że spróbuję i zakochałem się.

Parę dni temu zapytałem czy mogę go bezpiecznie zaktualizować do Jessie. Bo na przykład Ubuntu to mi się jeszcze nie udało bezproblemowo zaktualizować. Dawaliście mi różne rady jak się zabiezpieczyć, w końcu pomyślałem "Co złego może się stać? Najwyżej przeinstaluję". Zrobiłem backup swoich plików i jazda. I wiecie co? Aktualizacja Debiana jest BEZPROBLEMOWA! Nie zepsuło się kompletnie nic, ani jeden plik konfiguracyjny, żadne dwie zależności nie weszły ze sobą w konflikt, sterowniki nVidia się nie #!$%@?ły, Gnome ma się świetnie... A przecież system miałem już dość zagrzybiony po takim czasie, tym bardziej że lubię sobie zainstalować jakieś pakiety na próbę, raz użyć i zapomnieć.

Jak to się stało w ogóle? Byłem przygotowany na to, że ta aktualizacja mnie czymś zaskoczy, ale to już jest za dużo. Jak ja tego nie zepsułem to nikt tego nie zepsuje.

Nie chcesz mieć problemów? Zainstaluj Debiana!


#linux #debian #tylkodebian #bojowkadebiana
  • 14
@canto: Nom, Ubuntu jest dobre na start, pozwala na łagodne wejście w świat Linuksa. Do tego w sieci jest milion poradników "for dummies".

@Zarzad_Powierniczy: To niech siedzi na Ubuntu i płacze przy aktualizacjach, jeżeli ma na przykład taką jak ja kartę graficzną. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie przeszkadzają Ci przestarzałe pakiety w repo Debiana?


@vxrd: Nie, w ogóle. Chromium jest aktualizowane, do najważniejszych narzędzi mam backporty. Nowe pakiety są przereklamowane. Różnica zazwyczaj jest żadna.
Nowe pakiety są przereklamowane. Różnica zazwyczaj jest żadna.

@CamelCase: rozumiem że to #heheszki ?

@alienv: Bynajmniej colego. Jaka jest istotna różnica pomiędzy Vim 7.3, a 7.4? Jaką przewagę ma Zsh 5 nad 4? Dobra, Git 2.1 akurat bardzo różni się od 1.9, ale to i tak miałem z backportów. Podobno LibreOffice 4.x jest sporo lepsze, jeszcze się nie pobawiłem. Chromium od dziesięciu (dwudziestu?) wersji jest coraz gorsze.

Ogólnie nie tęsknie