Wpis z mikrobloga

Hej!
potrzebuję porady
pytanie z serii "jak wycenić swoją pracę" :)
zajmuję się trochę #grafika i robiłam dla kogoś jakieś drobne rzeczy typu ulotki, banery, foldery reklamowe i teraz pytanie do was: jak wycenić taką pracę? Nie było to dużo pracy, ale też nie tak mało. Robię to pierwszy raz za hajs i w sumie nie wiem ile mam wziąć żeby nie naciągać gościa, ale też żeby nie robić z siebie jelenia :D

#grafika #grafikakomputerowa #praca #pieniadze
  • 16
@pani_bacuhowa: takie coś się uzgadnia na początku :P przemnóż liczbę godzin ile Ci to zajęło, razy stawkę godzinnową którą uważasz za stosowną (zgodnie z tym co oferują inni w branży, nie wiem jak to jest w tego typu grafikach), ale oczywiście mniejsza niż by musiał zapłacić przy normalnym zleceniu.
@sorasill: ja zawsze proponuje na początku, a że zlecenia bywają dość nietypowe i nie mam żadnego punktu odniesienia, to zastanawiam się ile godzin mi to zajmie i na tej podstawie proponuję stawkę, chyba że ktoś z góry ma ustalony budżet ;)
@pani_bacuhowa: A to był tylko skład czy najpierw projekt, a potem skład? Bo inaczej jak składasz 10 stronicowy katalog (teksty, foto, tabele, wykresy), a inaczej jak najpierw robisz projekt (okładki, różne układy stron itp itd), później go modyfikujesz, poprawiasz itp itd, a dopiero później składasz - nie można tego (z projektem) wycenić godzinowo. Cokolwiek robisz tzn czy to druk czy www czy mobile - projektem wyceniasz w zależności od skomplikowania, dodajesz