Wpis z mikrobloga

@kieru: szpitale zazwyczaj mają banki krwi - ale ze względu na krótki termin przydatności te zapasy nie są duże. Często jest tak że trafia się pacjent z dużym ubytkiem krwi i szybko należy dostarczyć to co potrzeba z innego miejsca.
W Warszawie takim "dystrybutorem" jest stacja krwiodawstwa i z niej rozwozimy po szpitalach.
@viga_moto-ambulans: jakbyś prowadził kanał jak RoyalJordanian to spokojnie nałapałbyś sporo subów ;)
Jeździsz z otwartą szybką? Ja już przy 60-70 km/h muszę zamykać nawet z okularkami (ale to pewnie przez jazdę golasem) :P
@viga_moto-ambulans: Dzięki, ale to już jutro w pracy poczytam, a ogólnie jeśli w ogóle masz pojęcie bo jesteś kierowcą, ale może coś tam wiesz, czemu taka "nagonka" - wiem złe słowo, ale zrozumiesz ocb że brakuje strasznie krwi? Aż tyle wypadków przez okres wakacyjny czy w czym rzecz? (słyszałem akcje na antyradiu i nie wiem jak to w praktyce)
@beer_man: zawsze tak było i jest nadal, że dawców jest zdecydowanie mniej niż potrzebujących. Wbrew pozorom nie chodzi o ilość wypadków - są to w większości potrzebujący ze względu na choroby jakie przechodzą, róznego rodzaju zabiegi i operacje do których potrzeba krwi.