Wpis z mikrobloga

Mireczki mam do Was pytanie odnośnie #windows10.
Jak będzie się sprawa miała z aktualizacją? Aktualnie użytkuję #windows81 oryginalny inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Posiadam #windows7 w wersji OEM (partycja recovery). Planuje wraz z premierą 10 gruntownie pozmieniać organizację dysku i dlatego chciałbym postawić 10 już na czysto. Czy będę musiał instalować 7, potem poprzez upgrade ściągać 10, zainstalować ją i dopiero będę miał kluczyk do 10 czy może po postawieniu 7 da rade uzyskać klucz bez instalacji 10? Nie chciałbym tracić czasu na upgrade tylko po klucz, aby po chwili od nowa stawiać 10 z ISO.

Poza tym wiadomo już kiedy oficjalna premiera nowego systemu?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie chciałbym tracić czasu na upgrade tylko po klucz, aby po chwili od nowa stawiać 10 z ISO.


@wywu: Jeśli chcesz mieć legalny W10 to pierwszej instalacji musisz dokonać spod legalnego systemu - w Twoim przypadku spod W7. Fizycznie klucza do W10 nie dostaniesz; po prostu jeśli masz legalny W7/8 to W10 zalegalizuje się automatycznie.
Ewentualnie można teraz zainstalować Insider Preview, po 29 lipca zrezygnować z testowania i wpisać legalny
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mpmp-pmpm: Aktualizacje sie instaluja, wiec dziala jak legalny, mimo wszystko jak jest taka mozliwosc to lepiej miec wszystko legit.
@seattle: Pozostanie pytanie czy po postawieniu swiezej 7 bede mogl od razu strzelic upgrade czy bede musial czekac az mikromietki zaproponuje sam.
  • Odpowiedz
@wywu: Z tego co czytałem to finalną wersję w pierwszej kolejności dostaną testerzy Insider Preview, potem aktualizacje będą według kolejności rezerwacji - im później ktoś się zapisał tym później dostanie finalny W10.
Jestem w podobnej sytuacji co Ty; mam W7 OEM, chcę zainstalować W10 na czysto więc po 29 lipca będę musiał zrobić format, instalacja czystej siódemki + aktualizacja do W10. Ciekawe ile będę czekał...
  • Odpowiedz
@wywu: Słyszałem, że po aktualizacji mają dawać klucz do 10 i link do ISO na maila na wypadek formata. Aczkolwiek wydaje mi się, że zostaną one wysłane dopiero po aktualizacji, więc 7 i tak musisz zainstalować. Zakładam, że przy reorganizacji partycji chcesz pozbyć się recovery, więc moja rada jest taka: jeśli masz naklejkę z kluczem od Win7, to pożycz od kumpla/ściągnij z zatoki instalkę od 7, przeorganizuj partycje, zainstaluj 7
  • Odpowiedz