Wpis z mikrobloga

Witajcie Mireczki, mam takie pytanko. Bo zaczynam programować w Javie, przeczytałem książkę Java. Podstawy. Wydanie IX, ten język bardzo mi się spodobał. W szkole (teraz będę szedł do 3 liceum, kierunek mat-fiz-inf) uczymy się C++, ale ten język nie bardzo mi się podoba. Wszystko w nim jest takie chaotyczne (a przynajmniej tak mi się wydaje, nie znam wszystkich języków). Natomiast w Javie wszystko jest ładnie poukładane. Umiem teraz pisać jakieś gównoprogramy w konsoli, w klasie mówią, że jestem najlepszy w tym całym programowaniu (albo naprawdę jestem dobry, albo tłuki u mnie w klasie siedzą XD). I właśnie tutaj zaczyna się moje pytanie: Da się w Javie zrobić jakąś karierę w GameDevie? Bo to mnie najbardziej interesuje. Wiem, że C++ jest do tego najlepszy itp. ale kurcze w Javie została zrobiona tylko jedna gra, która się przebiła. Był nią Minecraft. Także kurde, możliwe to jest?
Jeżeli nie, to jaką inną karierę można zrobić programując w Javie, a jakiej nie zrobiło by się programując w C++?
Aha i w tej książce pod koniec rozdziałów/podrozdziałów nie ma zadań. Macie jakieś takie zadanka gdzieś oprócz tego? http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_3VW2rjHOtXsk8hTRaZmy8FElOeIfr1Cy.jpg
#programowanie #java #c++ #cpp #kulstory #pytanie
  • 19
@adi100_99: Zacznij programować. Co do języka - każdy kto choć trochę programuje musi znać więcej niż jeden język. Co do konsolowych programów, umiejętność korzystania z konsoli jest bardzo istotna przy debugowaniu - kod należy pisać tak, aby logika była osobno, a gui osobno - więc żeby przetestować dobrze logikę programu konsola jest niezastąpiona. Więc tak na prawdę, to, że wydaje się Tobie, że jesteś dobry, to złudzenie, za jakiś czas będziesz
Ok. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Szczerze mówiąc każda odpowiedź trochę mnie zmotywowała.
@Kaczus2B Nie wydaje mi się, że jestem dobry - wręcz przeciwnie, wiem, że to co teraz umiem, to nawet nie jest szczyt góry lodowej.
Ale ponawiam pytanie: Czy możliwa jest kariera GameDevu programując w Javie? :)
@ludzik tak mi się przypomniało. Próbowałem robić tekstową grę w konsoli, ale tutaj kurde hipokryzja. Żeby się poruszać trzeba było naciskać przyciski. W Javie trzeba potwierdzać enterem a w C++ jest funkcja getch() i nie trzeba nic potwierdzać, tylko klikać i działa XD