Wpis z mikrobloga

Mirki proszę was o pomoc w dość przykrej sprawie która dzisiaj usłyszałem od kumpla... Pomyślałem że zapytam expertów może ktoś napisze coś mądrego.
Koleś ma mamę 50+ która pracuje za granicą na czarno, opiekuje się osobą starszą. Jest jej tam źle, nie jest dobrze traktowana ale wciąż pracuje, pomimo że opanowała język perfekt nigdy nie szukała lepszej pracy, legalnej itp. Ludzie ją wykorzystują ( wiadomo że ludzie starsi nie są tak obrotni itp ). Urodziło mu się dziecko to nie chcieli jej puścić na tydzień żeby zobaczyła wnuczkę bo nie - możesz nie wracać. Znalazła zastępstwo jakimś cudem, koleś zobaczył mamę po 6 latach. I tu takie pytanie że w razie wu... mama nie zdaje sobie za bardzo sprawy z konsekwencji że nie ma ubezpieczenia, w razie złamania nogi czy choroby... jest problem. W jaki sposób najlepiej ją ubezpieczyć. Polisa jakaś czy coś, no temat ciezki sam zacząłem się zastanawiać jak to jest. I może macie jakieś najlepsze pomysły, ubezpieczenie z PUP odpada bo jest za granicą. Proszę o jakieś rady. Poznałem tą kobietę fajna babka wiec pomyślałem że jakoś mu pomogę. #pytanie #ubezpieczenia #pytaniedoeksperta #truestory
  • 10
@Domenico: Cześć Mireczku,
na ubezpieczeniach na życie nie znam się za bardzo ale jak poczekasz do poniedziałku to dam Ci konkretną odpowiedź ponieważ moja koleżanka z biura się tą tematyką trudzi.
@Domenico: zwykłe ubezpieczenie turystyczne na wyjazd i pobyt. Sprawdź w pzu, hdi itp. Skoro pracuje na czarno, to nie potrzebuje nic innego. Plus jeżeli jest ubezpieczona w PL w sensie np. bezrobotna, to karta ubezpieczenia z NFZ na wyjazdy za granicę do UE i to wszystko.
@Domenico: Nawet nie napisałeś, w jakim kraju mieszka mama kumpla. Poza tym musiałbyś przede wszystkim ja przekonac, ze zycie bez ubezpieczenia jest bardzo ryzykowne i przemowic do niej kosztami leczenia idącymi w grube tysiące, bo jej nie ubezpieczysz wbrew jej woli.
@fromasz56: @ukryty_login: @MattB: Włochy, opiekuje się osoba starsza więc nie pracuje ciężko fizycznie. Przykra historia bo mama nie za bardzo myślała o konsekwencjach i nawet nie chciał jej tego mówić wprost tylko po prostu wykupić jej polise. Chłop się martwi i co tu dużo pisać ktoś sobie zdaje sprawę ktoś inny nie, lub nie dopuszcza tej myśli.
@Domenico: zwykłe ubezpieczenie turystyczne (koszty leczenia) z rozszerzeniem o prace na czas wyjazdu.
@ukryty_login: wcale nie musi jej przekonywać, wystarczy że wykupi jej ubezpieczenie i może to zrobić wbrew jej woli (kumpel ubezpieczający a mama ubezpieczona)
@cygan44: ubezpieczenie turystyczne może nie zadziałać, ponieważ większość TU ma wyłączenie odnośnie kraju zamieszkania tzn. jeśli ktoś mieszka we Włoszech (lub innym kraju) powyżej 1 roku i tam koncentruje się jego życie prywatne i zawodowe, to wtedy taka polisa nie działa w tym kraju a działa w innych krajach czyli np. w Polsce. Kolega może wykupić mamie taką polisę i to bez jej wiedzy ale w przypadku szkody matka musi "rżnąć
@AlNeri: nie mogę się z Tobą zgodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°) fakt, nie działa w kraju zamieszkania ale patrząc np na OWU Generali kraj zamieszkania zdefiniowany jest jako "kraj inny niż RP, w którym ubezpieczony jest aktualnie objęty ubezpieczeniem społecznym na podstawie zezwolenia na osiedlenie się albo obywatelstwa"
W tym przypadku domyślam się, że czegoś takiego nie ma (bo wtedy nie byłoby się czym martwić) więc myśle
@cygan44: Ok, w takim razie może w Generali takie coś przejdzie. Nie znam owu wszystkich towarzystw bo nie jestem multi. W Allianz takie coś nie przejdzie i z tego co wiem to w Ergo Hestii także. Generalnie to @Domenico musi sprawdzić w którym TU nie ma wyłączeń odnośnie kraju zamieszkania.