Wpis z mikrobloga

Siema mireczki, potrzebna mi Wasza pomoc przy wybieraniu części do gamingowego peceta (tak w okolicach 3-4k za samego pc, nie mam sztywnych granic). PC ma pociągnąć Wiedźmina 3 i GTA V, być trwały, piękny i niekoniecznie cichy. Kiedyś podkręcałem sobie procesor, więc takie rzeczy wchodzą w grę.

Pomuszcie pszemki, mam za dużo życia i strach ogarnia mnie, przenika mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°).

Za każdą udzieloną radę zacisnę dziarsko pięść w akcie wdzięczności.

#pcmasterrace #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 23
@papryk-sienkiewicz: To jak gry będą chodzić zależy przede wszystkim od GPU. Mam R9 290 i nie narzekam, ale na ten moment Radeonów bazowanych na hawaii bym nie polecał. Jak już to tylko używki. GTX 970 wydaje się najlepszym pomysłem, ale jakieś 500-600 zł więcej od używanego R9 290. A o używanego 970 nie tak łatwo.
@Crystalish: Powiedziałbym, że warto dopłacić do Z9, bo masz okno z boku budy i więcej wiatraków. Nawet Macho Black White do niego wejdzie. Co to w ogóle za zasilacz? Nie czasem z czarnej listy? 100 W mniej mocy od mojego, a jeszcze nie wiadomo jak ze sprawnością. Ten mój jest naprawdę elegancki. W przyszłości mógłby raczej drugiego 970 dołożyć.
@papryk-sienkiewicz: Mój to jest chyba ostateczna żyła cena/jakość. Nie jest najtańszy, ale za te kwoty najprawdopodobniej najlepszy. Powyżej tych kwot jak się da, to się już wiele więcej nie urwie w jakości a ceny rosną szybko. Chyba, że jakiś spec tutaj pokaże coś jeszcze ciekawszego, bo kupowałem 10 miesięcy temu gdzieś chyba.
@Khaine: Co do tańszych bud to słabo się orientuje, więc może i rzeczywiście Z9 jest lepszym wyborem, choć oknem bym się nie jarał. Osobiście nigdy nie lubiłem produktów Zalmana, ale recenzje są jako takie. Ma wejść to co sobie kupi, a czy chce mieć zapas to sam wie najlepiej. Co do zasilacza... Nawet tego nie skomentuję...