Wpis z mikrobloga

@b0dzi0: Ja w życiu na żadnym kursie nt. programowania nie byłem, na studiach wszystko, co było, ja już znałem, a teraz od 7 lat zarabiam tylko jako programista, ale póki co bardziej #webdev niż #gamedev.

Kiedyś ewentualnie książki kupowałem, ale to 15 lat temu, teraz w necie jest tyle materiałów, że nie widzę sensu, zresztą książki często zaraz po publikacji są już lekko przeterminowane.
@namthar: @rfree:
Mozna powiedziec ze zaczynam jako zoltodziub, w technikum mialem jakies tam podstawy ale chcialbym jednak rozszerzyc te umiejetnosci i co najwazniejsze posiadac je i moc sobie wpisac w CV ze to wlasnie potrafie.
@b0dzi0: Powiem Ci z doswiadczenia ze jesli masz nastawienie - naucze sie programowac zeby zarabiac - to nic z tego nie wyjdzie. Jesli tego nie lubisz / nie interesuje Cię to to bedzie wyjatkowo ciezko Ci sie jakkolwiek przebic na sensowne stanowiska.
Druga sprawa - to ze lubisz grac w gry nie oznacza ze bedzie interesował Cie gamedev. Z moich rocznych doswiadczen z ta branza, moge Ci powiedziec ze najwiecej czasu
@martinuz: Chce sprobowac i zobaczyc, czy zalapie bakcyla czy nie. Z gamedev czy tworzeniuprogramow uzytkowych czlowiek wie co i jak robic z webdev jest gorzej dla mnie a pytam sie tutaj bo chce zobaczyc czy sa ludzie ktorzy w ten sposob zaczynali, na czym opieralo sie zdobywanie doswiadczenia i umiejetnosci i co tak naprawde pomoglo im najbardziej gdyz czasem to co najbardziej w szaty ubrane najmniej moze sie przydać.