Wpis z mikrobloga

Mircy! Dostałem mandat 180 euro za niezachowanie odległości od poprzedzającego mnie pojazdu. Miałem w momencie pomiaru "tylko" 27metrów dystansu przy prędkości 147km/h. W mandacie pouczono mnie, że w tej sytuacji powinienem zachować odległość min. 70m.

czy ktoś się orientuje jak jeździć z zachowaniem wymaganej odległości i nie jeździć przy tym jak zwykła drogowa #!$%@?? Przecież trzymanie takiego "właściwego" dystansu sprawi, że ci bardziej niecierpliwi będą mnie wyprzedzać z prawej strony a to z kolei sprawi, że stracę bezpieczną odległość bo będą się pojawiać przede mną wciąż to nowe auta.

#niemcy #kodeksdrogowy #emigracja
  • 22
@pretty_hot_programmer: regułąw niemczech jest pół licznika w metrach: 147/2 -> 73 metry. Jeśli ktoś za tobą jedzie dużo szybciej to zjeżdzasz na prawy pas, w końcu lewy pas jest teoretycznie tylko do wyprzedzania, a jeśli i tak się #!$%@? z prawej to bądź czujnym, to w końcu ich błąd. Ale tak naprawdę to nie musisz się tego obawiać, to jest tutaj rzadkie że ktoś cię wyprzedza z prawej
@macentos: @radziol: jadę lewym pasem i zachowuję bezpieczną odległość - jadę tak szybko jak auto przede mną i jadę szybciej niż auta z prawej więc nie zjadę na prawy, jak mam czysto to jadę ok 190-210km/h - zatem jadę i czekam aż pas się zwolni. na tym polega absurd tego przepisu.

aby jechać prawidłowo przy 150km/h powinienem mieć odległość od auta przede mną 75m!
@KoolMietek: w tym problem że codziennie jeżdżę po 100km i sam czasem wyprzedzam z prawej (potępiam to) a od kiedy zwracam uwagę na ten durny przepis zostałem już 2 razy wyprzedzony z prawej. normalnie powinienem zjechać na prawy pas i tak robiłem ale to mnie naraża na kolejny mandat, bo przecież na prawym pasie są wolniejsze ode mnie auta więc zmieniając pas i chcąc zachować własną prędkość na bank nie utrzymam
@radziol: przeczytaj moje pytanie raz jeszcze:

czy ktoś się orientuje jak jeździć z zachowaniem wymaganej odległości i nie jeździć przy tym jak zwykła drogowa #!$%@??


masz 3 pasy, siedzisz na lewym i docelowo rozpędzić chcesz auto do ok 190km/h więc czekasz aż auta przed Tobą rozjadą się na inne pasy by mieć wolną drogę, wiec czekasz i jedziesz tak jak wszyscy na tym pasie. albo Ci się uda albo jedziesz w