Wpis z mikrobloga

Skończyłem liceum, zdałem maturę i mam kilka pytań odnośnie studiów.


Im mniejszy numer pytania tym bardziej mnie interesuje odpowiedź
3. Bardziej polecacie informatyka na #pwr czy #uwr?

4. Jakie są standardowe ceny wynajmu pokojów / mieszkań we #wroclaw? #pytanie

1. Na pwr informatyka jest na różnych wydziałach. Szczegółowe informacje na ten temat znalazłem w tagu, ale wydziały nazywane są tam numerkami, a ja chyba nie bardzo umiem powiązać numerek z wydziałem.
Czy W4 to Wydział Elektroniki, W8 to Wydział Informatyki i Zarządzania, a W11 to Wydział Podstawowych Problemów Techniki?

1. Czy za drugą rekrutację trzeba dodatkowo płacić? Załóżmy, że nie dostałem się na wymarzony kierunek w pierwszej rekrutacji bo zbrakło mi 5 pkt. Czy aby wziąć udział w drugim naborze muszę specjalnie zgłaszać swoją chęć i ponownie wnosić opłatę rekrutacyjną? Czy może jestem brany z automatu z listy rezerwowych wg wyników z pierwszego naboru?

1. Do rekrutacji jest wymagana kopia świadectwa dojrzałości i dowodu osobistego, poświadczona przez pwr. Gdzie mam się zgłosić, aby mi podbili zgodność z oryginałem i czy coś się za to płaci?

2. Czy aby zaliczyć fizykę na pwr (na kierunku informatyka) wystarczy znać wszystkie wzory i jako-tako rozumieć teorię? Czy trzeba się bardziej postarać?
  • 18
@Romantyczny_widelec:

-Inf na UWR jest cięższa i bardziej teoretyczna. Tak mawiają na pwr.
-Średnia: Pokój z rachunkami około 600, miejsce w pokoju 450. dłuższy temat.
-Tak, wydziały są nazwane numerami, żeby było szybciej.
-Nie wiem jak jest z rekrutacją, dawno się rekrutowałem. Najlepiej zadzwonić

2. Czy aby zaliczyć fizykę na pwr (na kierunku informatyka) wystarczy znać wszystkie wzory i jako-tako rozumieć teorię? Czy trzeba się bardziej postarać?


-Zależy od wydziału, kierunku,
@Romantyczny_widelec: Sam skończyłem informatykę na W4 (Elektorniki) kilka lat temu, jeszcze na studiach jednolitych. Polecam informatykę na tym wydziale. Co prawda nie wszystko tam jest super, ale generalnie ja byłem zadowolony (oprócz samej informatyki chciałem mieć troszkę elektroniki). Na pozostałych dwóch wydziałach jest więcej programowania.

Ceny wynajmu (uśrednione, czyli mogą być zarówno wyższe, jak i czasami niższe): pokój jednoosobowy - 600-800zł, kawalerka - 1300-1600zł, mieszkanie dwupokojowe - 1600-2000zł (można znaleźć tańsze,
@Romantyczny_widelec: wejdz na www.polwro.pl i poczytaj o tych informatykach na pwr, bo są aż na trzech wydziałach i na każdym inaczej jest, dopiero wtedy można porówynwać z uwr:P

Co do fizyki, to zależy na jakiego prowadzącego trafisz, bo potrafią być naprawdę różni.

Za potwierdzenie zodności z oryginałem nie trzeba płacić, ja podchodziłam w bud A1 do działu rekrutacji, ale teraz chyba wszystko jest w bud. C13 pokój 0.12, najlepiej zadzwoń i
@Romantyczny_widelec: skoro pytania o polibude maja numerek "1" to chyba podjąłeś już decyzje. Jesteś dorosły. Możesz pic, palić i płodzić dzieci a nie potrafisz wybrać uczelni czy kierunku? Co wybierzesz nie ma większego znaczenia. Wszystko jeden grzyb. Ni to Oxford ni Cambridge. Ważne co będziesz sobą reprezentował.
@Romantyczny_widelec: to załóż taką firmę żeby cię pasjonowała, na początku studiów też byłem taki najarany ale z czasem przechodzi i zaczyna się racjonalne myślenie i za rok tym papierkiem to bedę mógł sobie dupę podetrzeć i #!$%@?ć w maku, a przez cały okres studiów bez pomocy starych nie przeżyjesz chodź byś nie wiadomo co robił,