Wpis z mikrobloga

Mireczki z #rower i #szosa uważajcie na siebie.

Wczoraj w sąsiedniej wsi kobieta wybrała się na rowerze swoimi dwoma córkami. Wiecie, niedawno dzień matki, teraz dzień dziecka, weekend. Niestety jakiś idiota postanowił wyprzedzać na zakręcie. Efekt: matka i 7letnia córka nie żyją, 14latka walczy o życie.

Krótki opis i zdjęcia: http://zywiec998.pl/news.php?readmore=444

#bezpieczenstwo #motoryzacja #999
źródło: comment_4sYCsUnTLlRdYIKpZCxqUeDrweTWgf9J.jpg
  • 67
@Chandler_Bing: I tak i nie. Masz rację z tym, że nie powinno się jeździć po drogach krajowych - oczywiście powinno być to legalne, ale na Boga! Nie powinno tego ograniczać prawo, lecz zdrowy rozsądek.

Jak miałem 16 lat, to jechałem sobie po DK do szpitala. Chwila nie uwagi i nieszczęście gotowe - przejeżdżała obok ciężarówka z naczepą i podmuch wiatru mnie przewrócił. Trochę walczyłem o utrzymanie równowagi, ale koniec końców spadłem
@Chandler_Bing: popatrz sobie na mapę gdzie znajduje się ta miejscowość (Rajcza), myślisz, że ludzie z tej miejscowości (i tysiąca innych) będą jeździć na tor rowerowy, bo nie ma u nich ścieżki rowerowej?
Dróg krajowych i wojewódzkich sam unikam jak ognia, bo tam samochody #!$%@?ą, ale jazda po drogach gminnych nie jest najgorsza, no i często jest jedyną sposobnością na jazdę rowerem po płaskim terenie (np. w mojej miejscowości masz do wyboru
@Chandler_Bing: dalej nie pojąłeś, że istnieją rowery, którymi nie da się jechać lasem czy polami, choćby starało się bardzo - po prostu się nie da. ale nie, dalej swoje. klapki na oczy i heja do przodu.

w przypadku zdarzeń z rowerami mamy prawie pewność że będą trupy

w przypadku zdarzeń z tirem/pociągiem/drzewem/podporą mostu mamy prawie pewność, że będą trupy <- analogia twoich błyskotliwych pomysłów. dalej będziesz robić z siebie półgłówka, czy
@fixie: widze że beton nie rośnie ale zastraszająco szybko się rozmnaża - mówisz o rowerze drogowym, co nie zajmuje pasa jezdni, nie wiadomo kiedy się zatrzyma, czy czasem jadący nie ominie dziury bez użycia ręki, a może #!$%@? się w torowisko i przewróci - dlatego są trupy wśród rowerzystów i motocyklistów - nie mają szans w starciu z samochodami
@tullsta: Zerknij na streetview które podał @sopel87:

Wystarczy obrócić kamerę o 180st i jest wyjazd z zakrętu. Cytat z kumpla który tam był zaraz po wypadku:

Kierowca busa jadący z rajczy. Po 1 zakręcie zaraz przy stacji benzynowej, zobaczył przed sobą auto które postanowił wyprzedzić. Manewr wyprzedzania był na drugim zakręcie od stacji benzynowej, także wychodząc z zakrętu oba auta raczej były obok siebie. W tej chwili kierowca miał z
@Chandler_Bing: nie cała polska jest usiana chodnikami, co mam zrobić, jeśli mieszkam w małej biednej wsi na podkarpaciu, gdzie jest jeden sklep, a chodnik jest w następnej miejscowości ;( mam za każdym razem jechać 300m samochodem?