Wpis z mikrobloga

#pies #psy #pokazpsa #labrador @Fracha

Hej, wołam wszystkich obserwujących psie tagi oraz Frachę z racji jego doświadczeń i treningu z jego labkiem bo mam pytanie :)

Szukam jakiś fajnych i aktualnych książek na temat labradorów, wychowaniu szczeniaków oraz coś na temat metody klikerowej.

26 lipca odbieramy z narzeczoną czekoladkę z hodowli, więc w domu panuje wielkie poruszenie :)
  • 3
@Sixshoes: wywołany do tablicy odpowiadam :) ja całą swoją wiedzę czerpałem z forum. Najbardziej polecam labradory.info - istna skarbnica wiedzy. Pierwsze miesiace psa w domu sa najwazniejsze - wtedy najlatwiej i najszybciej nauczysz szczeniaczka zachowan, sztuczek itd... Jesli pies ma jakies negatywne sklonnosci to odrazu trzeba dzialac - ja tak zaniedbalem wylizywanie trawy i do teraz nie potrafie mojego oduczyc tego nawyku. To chyba jedyna "wada" mojego egzemplarza ;) jak masz
@Fracha: Dzięki wielkie! Sam już przeczytałem chyba cały polski internet na temat labów, więc szukam dalej! :) Do tego polecono mi kilka fajnych pozycji nt samej rasy i na temat klikerów więc zabieram się do czytania, bo 26 lipca już blisko! :)
@Sixshoes: Z polskich całkiem fajne są książki pani Zofii Mrzewińskiej - niewątpliwą zaletą jest też to, że autorka udziela się na wielu psich forach i często służy poradą. Z zagranicznych polecam filmy Michaela Ellisa. Wspomniany Jacek Gałuszka dobry ma chyba jedynie marketing;)