Wpis z mikrobloga

@fus_: No dawaj, algorytmy też możemy pod to podpiąć skoro snoby już czepiają się tego #programowanie. Zajmuję się technologią rekomendacji - personalizacji prezentowanego asortymentu poprzez targetowanie kontekstowo-behawioralne :) Ale możesz pytać o wszystko wokół sklepu!
@fus_: Wybrałem jako rozwiązanie wordpress+maya theme+woocommerce. Od wielu lat stawiam w prestashop ale mi nie pasuje, bo jest malo elastyczna. Czy wordpress+woo da rade uciagnac stronę/B2B/B2C? Ktoś ma doświadczenie z plugami premium takimi jak Maya i generalnie themeforest? Opłaca się to i faktycznie jest takie super elastyczne i łatwe w obsłudze? Słyszałem o problemach z supportem bo niby kupujemy kod a nie produkt i potem theme gryzie się z woo w
@fus_: Zdarza się potworna fuszerka z szablonami, znam przypadki gdzie nie dało się odtworzyć nawet wersji demo mimo że było nawet ponad 200 sprzedaży. Na szczęście jest co raz lepiej pod tym względem ale i tak trzeba przeglądać zawsze rating, komentarze i changelog (kiedy ostatni update, czy robi fixy i dodatki).

Ogólnie WooCommerce z Wordpresem skalują się zaskakująco dobrze! Jeszcze do niedawna w życiu nie traktowałbym tego jako poważnego sklepu od
@fus_: TO jest ta Maya? Jako oferta wygląda bardzo legitymująco - już ma 2 lata i masę aktualizacji, ostatnia z końca kwietnia. Sprzedaży tyle że o #!$%@?, oni z tego pewnie 1 mln zł profitu mają!

IMHO weź świeższego pod względem layout, coś od mniejszego deva - nie będzie tak oklepane i wesprzesz kogoś mniejszego :)
@Saeglopur: dużo jest ciekawych, ale widzę, że tu mogę zrobić wszystko co chcę właściwie bez ograniczeń :) chyba że kojarzysz coś godnego polecenia?
@fus_: Wygląda bardzo ciekawie i jest dobrze wspierana jak widzę ALE to nie jest szablon typowo pod sklep. To jest szablon dla np. jakiejś agencyjki, która na boku sprzedaje np. kubki ze śmiesznymi obrazkami.

Właśnie w tym momencie jestem na początku opracowywania butiku który ma działać w modelu dropshippingowym. Zaczynamy od szablonu z trochę ponad 300 na Themeforest, wybrałem 70, teraz to zawężam do 10-15 i na końcu chcę przedstawić klientowi