Wpis z mikrobloga

@Matt23: Jeszcze raz mówię: nie ma czegoś takiego jak somatotypy Sheldona! Poczytaj sobie, kto, kiedy i po co wymyślił tę teorię i trochę Ci się rozjaśni, że z rzeczywistością to to nie ma za wiele wspólnego.
  • Odpowiedz
@Matt23: O somatotypach (ekto, itp.) fragment za wiki:

Sheldon's theories enjoyed a vogue as the "pop-psych flavor of the month" through the 1950s. Modern scientists, however, generally dismiss his claims as outdated, if not outright quackery. Sheldon's methodology and theories have been extensively criticized and largely discredited.
  • Odpowiedz
@Slith: Nie w tym rzecz. Chodzi o to, że ektomorfikom trudniej jest tak się napompować jak innym i przybrać masę. Inna sprawa, że takie „napompowane” mięśnie wcale nie świadczą o dużej sile. Źle się wyraziłem i najwidoczniej pomyliłem.
  • Odpowiedz
  • 0
@OSH1980: a o czym swiadcza "napompowane" miesnie, jak nie o sile? O charakterze czy rozmiarze buta? Wmawiasz sobie, ze twoje 23 cm w lapie wygeneruje wieksza moc niz jakies dotyrane bydle? Skad wziales te teorie o gestosci miesnia? Moze po prostu piszac o napompowanych miesniach masz przed oczami obraz zalanego swiniaka- wtedy rzeczywiscie mozna by powiedziec, ze wizualnie miesnie sucharka maja lepsza definicje.
  • Odpowiedz
@Matt23: Pewnie, że można dojść. Uniwersalny sposób - dużo jeść i zwiększać ciężar.
Klatę #!$%@? rozpiętkami, ale trzeba je robić techniką scoobiego http://scoobysworkshop.com/intermediate-workout-plan/
Barki i plecy urosną od pociągania i innych ćwiczeń na barki i plecy :)
Generalnie ciężej jest zrobić dzika z wysokiej osoby, bo musi więcej masy nabrać niż niscy, ale czy jest się ekto czy innym takim to moim zdaniem bez znaczenia.
  • Odpowiedz