Wpis z mikrobloga

#kobiety #otylosc #media #plussize #rozowepaski


Czy Wam też wydaje się, że popadamy w skrajności? Część kobiet chce być szczupła, zadbana, zdrowa, inne znowu uważają swoją otyłość za przejaw różnorodności i wręcz powód do dumy. Media wpadają więc w schizofrenię ukazując oba te obrazy, tak bardzo pożądane i tak zaciekle zwalczające się nawzajem. Sprawdza się też zasada, że gdy jesteś po środku, to atakują Cię obie strony.

Jeżeli kobieta jest otyła, to powinna zrobić coś ze swoją wagą, a nie uważać ja za powód do dumy.

http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,107881,17808554,Tak_wlasnie_powinna_wygladac_prawdziwa_kampania_promujaca.html#BoxLSImg
  • 10
@Steo: ostatnio kumpel mi podesłał jakiś fanpage XXL, gdzie grube dziewczyny smyrają się po pleckach i cieszą z tego jakie są, zamiast obiektywnie spojrzeć na swój niezdrowy tryb życia ;)
@InfinityM: Nie różne gusta. Raczej to, że przyzwala się osobom otyłym na takie myślenie zamiast powiedzieć, że ich tusza może powodować poważne problemy zdrowotne. Już nawet nie chodzi o wygląd. Tym ludziom się wmawia, w ramach promowania różnorodności i akceptacji, że otyłość nie jest niczym czym powinny się przejmować.
@Steo: Zależy o jakim stopniu otyłości mówimy.
Chodzi o kasę :) Do tego zazwyczaj otyli ludzie są leniwi, więc łatwiej jest im zaakceptować taki styl życia, niż coś zmienić.
Też mnie to wkurza, ale uważam, że dopóki nie dojdzie u nas do czegoś takiego jak w stanach, to w ramach promowania różnorodności, niech każdy żyje jak chce. Mediów nie oglądam, ale czy na równi nie jest promowany "zdrowy" tryb życia? Oraz