Wpis z mikrobloga

Wszyscy kibole - patrioci - korwiniści - kuce etc: nauczcie się jednej rzeczy: policja do pacyfikowania agresywnego tłumu używa strzelb gładkolufowych z gumowymi pociskami, nie "broni gładkolufowej". Broń gładkolufowa to każda broń, która nie posiada gwintowanej lufy, więc równie dobrze może to być armata albo jakiś moździerz.
Jak już macie rzucać hasłami typu "policja zastrzeliła kibica", to przynajmniej nie manipulujcie czym to zrobili - jest różnica między "bronią" a "bronią na naboje z gumowymi pociskami".

#knurow #kibole #kibice #policja #4konserwy #korwin
  • 6
@JahMuffin: Nie, ponieważ samo hasło "broń", niezależnie czy gładkolufowa czy z gwintowana, sugeruje użycie ostrej amunicji. Policjant użył broni z gumowymi pociskami, a to jest zupełnie inna rzecz. Być może niektórym jest na rękę manipulowanie nieświadomymi ludźmi przez krzykliwe hasełka "policja zastrzeliła z broni niewinnego kibica", ale to nie oddaje prawdy.
@Postronny: Zasadniczo przewaga broni z gwintowaną lufą polega na tym, że pocisk jest wprowadzany w ruch obrotowy wokół własnej osi, co zwiększa celność. Tak więc nie oczekiwałbym zbyt dużej celności broni gładkolufowej.

Nigdy nie miałem okazji strzelać z takich strzelb, natomiast znam relację z pierwszej ręki - kolega służył w oddziałach katowickiej prewencji. W jego opinii broń ma bardzo duży rozrzut, bardzo ciężko celuje się w konkretne części ciała i on
@wolodia: Czyli to potwierdza moja przemyślenia na ten temat. Zastanawia mnie zasadność tych przepisów w odniesieniu do realnej sytuacji. Broń ze zmniejszoną celnością + ruch policjantów + ruch samego celu. Wątpię, żeby jakikolwiek policjant gdyby nawet bardzo chciał był w stanie trafić w głowę.
@Postronny: Ja jestem dość sceptyczny wobec całej nagonki "mordercy niewinnych chłopaków" z tego samego powodu. Nie można wykluczyć, że jakiś nadgorliwy nowicjusz nie zachował zimnej krwi, spanikował i oddał zły strzał, ale nie wierzę, że chciał trafić kibica w szyję czy głowę, bo zwyczajnie by mu się to nie udało.
Inną kwestią jest zasadność strzelania do pojedynczego celu, taka broń ma rozpraszać agresywny tłum, ale to już zostawię ekspertom.

Natomiast w