Wpis z mikrobloga

Jeżeli ktoś nie posiada tytułu prawnego do korzystania z nieruchomości, to czy może zawrzeć umowę o dostawę gazu?
Czytałam, ze bez tytułu prawnego nie można zawrzeć umowy o przyłączenie, jak to jest z umowa o dostawę? #prawo #prawowpraktyce
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fierce Jest jakaś podstawa prawna z kim może takie umowy zawierać? Czy na zasadzie swobody umów? Na stronie jedengo z dostawców znalazłam coś takiego- "po wejściu w posiadanie lokalu, domu lub obiektu bez tytułu prawnego, jeśli Klient może i chce pobierać tam paliwo gazowe zawierana jest umowa na czas określony"
  • Odpowiedz
@lija93: Odpowiedzi należy szukać w ustawie prawo energetyczne, dział II.

Art. 6a.

1. Przedsiębiorstwo energetyczne może zainstalować przedpłatowy układ pomiarowo-rozliczeniowy służący do rozliczeń za dostarczane paliwa gazowe, energię elektryczną lub ciepło, jeżeli odbiorca:

1)co najmniej dwukrotnie w ciągu kolejnych 12 miesięcy zwlekał z zapłatą za pobrane paliwo gazowe, energię elektryczną lub ciepło albo świadczone usługi przez okres co najmniej jednego miesiąca;

2) nie ma tytułu prawnego do nieruchomości, obiektu lub lokalu, do którego są dostarczane paliwa gazowe, energia
  • Odpowiedz
@fierce: A zmieniłbyś dla mnie swoje ustawienia? ...bo: "użytkownik nie chce odbierać wiadomości prywatnych od Ciebie" :(((( Może być za jakiś czas :)
  • Odpowiedz
czytam tą ustawę i trudno z niej coś zrozumieć, jedynie co to chyba to że spółki energetyczne mocno lawirują międzyprzepisami
  • Odpowiedz
Moja Babcia podpisała umowę na zmianę energii elektrycznej na wsi, moja mama ma tytuł prawny do obiektu - posiada akt własności mineło już 14 dni czyli nie ma już okresu wypowiedzenia. Chcę napisać odstapienie od umowy i tak je sfromułować jako że ta umowa została zawarta niezgodnie z prawem , ale niestety w tyuł prawny wchodi rónież "uzytkowanie" ale czy jest trktowane na takiej samej zasadzie co akt własności ? pomocy co
  • Odpowiedz