Wpis z mikrobloga

Kuba Wojewódzki wczoraj w swoim programie oficjalnie namawiał do głosowania na Pawła Kukiza. Można by pomyśleć, że albo igra z ogniem, albo jest nie do ruszenia w TVN, skoro pozwala sobie na anty systemowe slogany. Ja myślę jednak, że jest to bardzo inteligentne posunięcie skierowane przeciw prawdziwej opozycji. Wiadomo, że najpopularniejszym anty systemowym kandydatem jest Korwin. Dlatego korzystnym jest kierowanie zainteresowania na innych kandydatów spoza układu. Ci którzy głosują na PO czy PiS i tak nie przejdą na Kukiza. To część elektoratu Korwina tam ma przejść z założenia.

#kuba #wojewodzki #pawel #kukiz #tvn #wybory #korwin
  • 6
@Wykopaliskasz: Bzdura! Teza, że Kukiz ma zabrać głosy Korwinowi jest podobna do tego, że wycofanie ze sprzedaży Chevroleta w Europie (a szczególnie w Polsce), zwiększy sprzedaż Oplowi. Tymczasem ludzie uciekną, do Dacii, Forda czy chociażby Skody, ale wiedząc, że durna decyzja GM była czysto polityczna.

A to że oni się wzajemnie tolerują, lubią, szanują i nie widzą w sobie wrogów udowadnia świetnie ten materiał, gdzie się bronią przed reżimem:
https://www.youtube.com/watch?v=wR0CY03pFZY

Wszyscy
Teza, że Kukiz ma zabrać głosy Korwinowi jest podobna do tego, że wycofanie ze sprzedaży Chevroleta w Europie (a szczególnie w Polsce), zwiększy sprzedaż Oplowi.


@chavez1: Te słowa w sumie potwierdzają moje przemyślenia z pierwszego wpisu. Chevrolet i Opel mają inną grupę docelową. To tak jak porównywać wyborców Komorowskiego i Korwina. Jeśli natomiast by wycofano Opla z rynku, to tutaj już sprzedaż Fordów może wzrosnąć. I o to mi chodzi. To