Wpis z mikrobloga

Sąsiadka ma psa. Pies młody, niecałe 2 lata. Od jakiegoś czasu przebywa tylko w kojcu skamle, wyje, piszczy. Szkoda mi się psiaka zrobiło więc zapytawszy sąsiada czy psa wziąć mogę spacer, ten #gownoburza rozpętał, że ja twierdzę, że on maltretuje zwierzę i nie pozwoli zabrać! #!$%@?ł mnie tym jak ruski co hełm odwrócił na lewą stronę i do jego żony poszedłem. No i żona mówi, że jej też szkoda pieseła i oddać chcę ale to córki pies, a że córka ma coś z kręgosłupem to z ciągnącym się psem chodzić nie może. Ostatecznie dostęp do pieseła bez hejtów dostałem i oto wyniki.

Tak wygląda ciągnący się pies (ten czarny), który nikogo się nie słucha, gryzie i jest #!$%@? ogólnie.
Ostatecznie myślę co by go nie przygarnąć bo oprócz tego, że trochę głupi (prawie 2 lata w kojcu bez towarzystwa) to jak się z moim Regisem (ten z lewej) wybiega, to kochana morda jest ;)
#pokazpsa #psy trochę #feels bo psa szkoda, trochę #coolstory #pokazkota

A z bonusem koteł. Też mój.
http://i.imgur.com/MVqj4W5.jpg
źródło: comment_TAdXgnb84aWaoJ0mXmGQ0FdgIcSgT5Cg.jpg
  • 20
@Regis89: Jakie masz sposoby na ciągnącego i agresywnego wobec innych żyjątek psa? Mam swojego kilka miesięcy, znalazłem go i potem wziąłem ze schroniska, ale chyba ostatecznie zapłacę za szkolenie, bo nie wiem jak się za to zabrać, by było porządnie, biorąc pod uwagę mój brak czasu.
@Centurio93: Warto spróbować z systemem nagród, wołać i nagradzać, prowadzić na krótkiej smyczy i jak idzie ładnie to nagroda. Jak agresywny to potrzebny będzie jakiś znajomy, i pouczając psa nagradzać kiedy będzie grzeczny. Wymaga to sporo czasu i cierpliwości jednak lepiej nagradzać jak zrobi coś dobrze niż karcić jak coś źle. Oczywiście przed nauką proponuję żeby pies się zmęczył. Długi spacer/bieganie/szelki + rolki. Jak nie masz wiele czasu albo pies wyjątkowo