Wpis z mikrobloga

@M4ks:
Za 2000 funtow miesiecznych zarobkow:
650 wynajecie pokoju i garazu (da sie taniej) mieszkanie 1 bedroom od okolo 900 funtow
200 dojazdy do pracy (metro)
200 rata za samochod / motocykl
70 - ubezpieczenie
200 - 300 jedzenie (zalezy czy gotujesz czy jesz na miescie) przykladowo 30 funtow to zakupy w zasadzie na tydzien. 5 - 10 funtow to lunch w pracy.
40 funtow telefon, internet

Razem 1460 wydatkow

Zostaje
  • Odpowiedz
@jeebzdzidy: ja dobrze wiem jak wygladaja zarobki i koszty w londynie, smieje sie wiec z ludzi, co opowiadaja cuda ile to za minimalna odkladaja i jak tanio wszystkiego nie kupuja.

Poza tym - 2k na reke to juz ok 30 000 rocznie - to ponad 2 razy minimalna i sporo ponad srednia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zreszta - sam piszesz, ze mieszkanie ok 900 (ja bym powiedzial,
  • Odpowiedz
@koniecswiatajestbliski: daj mi pracę za 3 na rękę w polsce, zastanowię się czy nie wracać :)
@jeebzdzidy: 2k, hmm to raczej nie praca dla każdego - w zawodzie pracujesz czy co? Btw 650 za pokoj, rzeczywiscie w Londynie drogo tak jak wszyscy mowili. w 650 to ja sie u mnie idzie zamknac za dom z rachunkami.
  • Odpowiedz
raty


@M4ks: raty xD? przecież tylko polaki muszą kupować na raty zero procent, na zachodzie, taki TV 60'' to żaden luksus, który trzeba brać na raty 50x0% xD
  • Odpowiedz
raty xD? przecież tylko polaki muszą kupować na raty zero procent, na zachodzie, taki TV 60'' to żaden luksus, który trzeba brać na raty 50x0% xD


@zielnoka: heh, to jest cos, czego mnostwo ludzi nie moze w polsce zrozumiec, ze przecietny brytol, francuz czy niemiec maja sporo wszystkiego, ale to wszystko jest na kredyt. Jak nie raty, to leasing albo inne karty kredytowe.
Tak samo zreszta w USA - caly ten
  • Odpowiedz
@koniecswiatajestbliski: z tymi 3000 zł problem jest taki, że na prowincji jest to kwota prawie nieosiągalna, a z kolei w metropoliach za tyle wyżyjesz jedynie w pojedynkę.
BTW nie rozumiem czym kierują się emigrujący do Londka, skoro w UK jest pełno lepszych miejsc.
  • Odpowiedz
@koniecswiatajestbliski: 3000PLN to całkiem spoko kasa, wystarcza na wymiane pompowtrysku w 15 letnim aucie, które spłacisz za 3 lata a nowym jeździła sprzątaczka w Niemczech.
- bycie Polakiem patriotą to droższe hobby niż się ludziom zdaje. Podziwiam takie osoby.
  • Odpowiedz