Wpis z mikrobloga

#mojdzienwpracy #korposwiat #korpo

Junior Project Manager w dziale Marketingu, opowieści z dnia dzisiejszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1)7:30 pobudka, kawka, jogurcik i do 8:30 przeglądam wykop/twitcha/YT w poszukiwaniu czegoś ciekawego
2)8:30 wyjazd do pracy
3)9:00 wejście do biura, idę do pokoju, odpalam kompa i idę po kawkę - w m^ędzyczasie tworzę wpis który z ponad 600 plusami leci do gorących. tworzę # w ktorym właśnie piszę ;)
4)Do około 9:30 nadrabiam maile które spłynęły do mnie przez czas mojej nieobecności, przeglądam mikro, tvn24, onet i tak dalej
5)Do roboty, muszę skończyć raport który przygotowywuje od 2 dni - analiza banków w kontekście komunikacji wideo czyli jak największe banki na świecie prowadzą swoje kanały YT, co mówią, jak mówią, czy robią coś ciekawego
6) O 12 wysyłam skończony raport do przełożonej
7) Do 13:30 mailuje z współpracownikiem z innego biura na świecie by umieścił kilka informacji na naszej stronie internetowej i kilka z nich poprawił
8)Od 13:30 do 14:00 robię sobię przerwę - jem lunch i gram na iphonie w #hearthstone
9)Dostaje nowe zadanie, zaczynam szukać ofert wynajmu powierzchni biurowej dla naszej firmy - planujemy przeprowadzkę, zatem googluje, mailuje, telefonuje i wszystko zapisuje w excelu.
10) 14:30 mam brainstorm z kreatywnym i moją szefową - będziemy wymyślali pomysły dla jednej z dużych firm telekomunikacyjnych w polsce. Siedzimy, wymyślamy i planujemy tak do około 16:00
11) Od 16 do 17 staram się znaleźć kontak do organizatorów konferencji marketingowej która niedługo odbędzie się w warszawie by zgłosić jako prelegenta jednego z moich kolegów z pracy.
12)17:02 wyłaczam kompa, sprzątam na biurku rzeczy i wychodzę do domu

Bardzo lubię swoją pracę. Codziennie 8h, dużo różnych zleceń do zrobienia - a co research digitalowy, a to organizacja imprezy, a to spotkanie z klientami, a co burze mózgów z innymi pracownikami.

pełny etat, umowa zlecenie, 2700zł na rękę + multisport i luxmed. pracuje tam niespełna rok
  • 19
  • Odpowiedz
  • 0
@ZwyklyMarcin: sory no, dużo współpracujemy z Niemcami i Szwecja wiec używany dużo angielskiego stad ten brak tłumaczenia - tak jest nam wygodniej :)

@homoturpis: dokładnie tak, dzięki temu ta praca jeszcze ani razu mi sie nie znudziła :)
  • Odpowiedz
  • 3
@SoIrresistible: prosta droga - mam 26 lat, od 20 do 23 roku przez studia pracowałem jako kucharz, popołudniami i w weekendy, od 23 do 25 roku pracowałem w kawiarni jako manager i tam zająłem sie kwestiami promocji, social mediów, wywiadów, zgłaszania kawiarni do konkursów. Tak mi sie to spodobało, ze szukałem czegoś typowo w marketingu. I tak wyszło :)
  • Odpowiedz
@Sixshoes:

sory no, dużo współpracujemy z Niemcami i Szwecja wiec używany dużo angielskiego stad ten brak tłumaczenia - tak jest nam wygodniej :)


słabe wytłumaczenie, ja pracuje w Szwecji i używam polskich wyrazów gdy piszę po polsku :)
Tak samo jak piszę po angielsku nie dodaje polskich słówek ( choć czasem kusi żeby dodać soczyste #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
  • Odpowiedz
@miki4ever: To PM w dziale marketingu jakiegoś brandu, a nie PM agencyjny. Nazwa stanowiska jak większość podobnych przypadków trochę z dupy i robota ma się nijak do agencyjnych PMów ogarniających procesy digitalowe, z dużym doświadczeniem etc.

@Sixshoes Nie zrozum mnie źle, nie deprecjonuję, zakładam, że kolega przyłożył miarę agencyjnego PMa i obowiązków/wiedzy/doświadczenia na takim stanowisku. Nie zarabiasz źle.

Zresztą, PMów w agencjach, co mają prawo zawołać te 7 czy
  • Odpowiedz
  • 1
@Daiquiri: pewnie, zgadzam sie z tobą co do tytułu - równie dobrze mógłby byc asystentem specjalisty ds marketingu czy cokolwiek innego. Jaka firma takie tytuły.
Ja z moi zarobków jestem nawet zadowolony - nie mam natłoku pracy ale tez nie nudzę sie w niej. Przymierzam sie zeby w lipcu powiedzieć ze chce dostać podwyżkę i wejść na próg 3,6k co przy zarobkach innych osób w firmie wdaje soe byc mocno
  • Odpowiedz
czy nie uważacie, że stanowisko junior manager brzmi troche komicznie? Jednak bardzo często spotykane w zagranicznych korpo. Troche oksymoron.
  • Odpowiedz