Wpis z mikrobloga

Ile znacie rozowych paskow, ktore wyemigrowaly na wlasna reke, samodzielnie i bez zalatwionego wszystkiego na miejscu? Po moich znajomych i opowiesciach innych ludzi a takze tym co czytam na wykopie widze, ze to jest niesamowicie rzadko spotykane. Z czego to wynika?

PS Siostra mi tez mowi "Jak ci sie uda w Norwegii to mnie sciagniesz" ( ͡º ͜ʖ͡º)

#emigracja #rozowepaski #pytanie
platkiowsiane - Ile znacie rozowych paskow, ktore wyemigrowaly na wlasna reke, samodz...

źródło: comment_DVggdFqqZOJRIvSr7PB1XgQtvjPAPTw3.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@platkiowsiane: bo kobiety wolą stabilizacji, boją się ryzykować i wychodzić z jaskinii - to jest egnetycznie i ewolucyjnie unormowane.

Mężczyźni nie boją się ryzykować by coś osiągnąć.
  • Odpowiedz
Ile znacie rozowych paskow, ktore wyemigrowaly na wlasna reke, samodzielnie i bez zalatwionego wszystkiego na miejscu? Po moich znajomych i opowiesciach innych ludzi a takze tym co czytam na wykopie widze, ze to jest niesamowicie rzadko spotykane. Z czego to wynika?


@platkiowsiane: jednego, ale wrociła po paru latach
  • Odpowiedz
@platkiowsiane: Nie znam jednej panny, która wyjechała na własną rękę. Każda za taką przysługę "zapłaciła" ciałem. Jak nie jechały z chłopakiem, to do przyszłego faceta, że się tak ładnie wyrażę.

Większość osób, które znam siedzi za granicą, więc próba statystyczna jest spora.

Znajome, które wyjechały do rodziny nie liczę z powodów oczywistych.
  • Odpowiedz
@platkiowsiane: Genetyczna potrzeba stabilizacji i bezpieczeństwa a w konsekwencji zmniejszona chęć do ponoszenia ryzyka i gry "vabank". Tak natura zaprogramowała kobiety jednak jest spora grupa, która nie ma wyobraźni i są zwyczajnie głupie, więc podejmując ryzykowne decyzje robią to z braku świadomości ew. przykrych konsekwencji.
  • Odpowiedz
@platkiowsiane: jak to z czego? Z biologii .;-) mężczyzni to odkrywcy i zdobywcy, ryzyko mają w genach.
I tak jestem dumna z siebie bo chociaz z poczatku mieszkania udzielili mi znajomi, to kolejne mieszkania oraz prace znalazlam sama.
  • Odpowiedz
@platkiowsiane: Moja siorka wemigrowała do Danii (znalazła sama pracę przez neta w budownictwie). Rzucila to co miala w Polsce (stabilna praca w duzej firmie, ale i duze stresy) i sruuu. Juz chyba 3 lata mineły, na miejscu znalazla faceta i jej tam dobrze z tego co mowi ;)
  • Odpowiedz