Wpis z mikrobloga

@frozenrb: Najgorsze jest to że nic nie wskazuje na to żeby ta sytuacja się zmieniła. Cieszę się że nie popadłem na szczęście w typową forumową spirale "poczekaj na nowy proc, poczekaj na nowe chipset". Teraz bym łape lizał albo kupił coś proporcjonalnie tańszego
@DawajMario: skąd mogłem wiedzieć co kupiłeś? Czasem jest tak, że jakiś konkretny model nie wiem, karty graficznej czy czegoś jest wycofywany. I w jakimś ceneo czy czymś widać cenę starą, podczas gdy podobne modele trochę potaniały. Do tego mogłeś załapać się na jakąś promocję czy coś. Może faktycznie pół roku to trochę mało, ale różne rzeczy mogły się zdarzyć.

Inna sprawa, że dolar poszedł w górę, więc wszystko miało prawo podrożeć
@m_bielawski: Wbrew pozorom wcale tak dużo tych kart nie wydają, wystarczy chwilę śledzić rynek by zauważyć że to pozorny sprzętowy zawrót głowy. Szczególnie w średniej wyższej półce. To że potaniał jakiś radeon r7 jakoś wcale mnie nie pociesza bo chcą go wypchnąć po kosztach i wyczyścić stock, chociaż nie...wait, zgodnie z tym co napisałeś to powinien drożeć bo "wypada z obiegu". ;)
@DawajMario: źle mnie zrozumiałeś. Jak jeszcze coś mają na magazynie, to jasne, że obniżą cenę. Miałem na myśli jakieś modele, których już nie ma w sprzedaży, a jeszcze w systemach siedzą. Cena często jest kosmiczna, a tak naprawdę produkt jest niedostępny.