Wpis z mikrobloga

MAŁA LEKCJA Z LEWACKIEJ ANTYEKONOMII

„Dzisiejsza decyzja o skupie dodatkowych aktywów ma na celu przeciwdziałanie dwóm niekorzystnym procesom. Po pierwsze, dynamika inflacji nadal jest niższa, niż oczekiwano."

~ Mario Draghi, prezes EBC

1) Wg EBC: niższa dynamika inflacji, niż oczekiwano = niekorzystny proces. Inflacja czyli nie tylko wzrost poziomu cen w gospodarce, ale przede wszystkim ukryty podatek, który grabi wszystkich - od najbiedniejszego do najbogatszego.

EBC twierdzi, że istnieje ryzyko spadku cen (deflacja), która może wpędzić Europę w jeszcze większą recesję – jeśli konsumenci będą spodziewać się dalszego spadku cen, wstrzymają się z konsumpcją, firmy zahamują inwestycję, a to przyczyni się do jeszcze większego bezrobocia.


2) Ceny komputerów, samochodów, telefonów komórkowych, usług telekomunikacyjnych, rowerów, ubrań i wielu innych towarów spadają z roku na rok. Firmy mało, że nie upadają to jeszcze odnotowują wzrost sprzedaży i przeprowadzają ekspansję na inne rynki zbytu. My możemy kupić za te same pieniądze więcej dóbr, ale wg EBC deflacja może zrujnować gospodarczo Europę.

Zapraszam do lektury:

Kryzys bankowy i bańki spekulacyjne, czyli czym grozi drukowanie pieniędzy

Woojt92 - MAŁA LEKCJA Z LEWACKIEJ ANTYEKONOMII

 „Dzisiejsza decyzja o skupie dodatk...

źródło: comment_cOMbBwUDxyt5gikDsemEVohs74t0KpqD.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

EBC twierdzi, że istnieje ryzyko spadku cen (deflacja), która może wpędzić Europę w jeszcze większą recesję – jeśli konsumenci będą spodziewać się dalszego spadku cen, wstrzymają się z konsumpcją, firmy zahamują inwestycję, a to przyczyni się do jeszcze większego bezrobocia.


@Woojt92: hehx

A separate paper co-authored by Mr Borio argued that periods of deflation has less economic costs than sustained falls in property prices. Its analysis of 38 economies over
  • Odpowiedz
@Woojt92: Oczywiście, Draghi reprezentant lewactwa nie ma pojęcia o ekonomii, tej prawdziwej której nie bierze sie na uniwersytetach poważnie, bo uniwersytety są lewackie. Ty się naczytałeś korwinowców i austriaków to teraz się znasz, szkoda że nie złożyłeś CV na prezesa EBC, wygrał byś w cuglach.
  • Odpowiedz
@Epoche:
Niesamowite rzeczy, od 2008 do 2013 cały czas była inflacja i rozwijaliśmy się w tempie 1%, w 2014 mieliśmy deflacje i wzrost wyniósł 3,6%, ale "przez deflacje grozi nam recesja". Typowe biadolenie żeby mieć pretekst do dodrukowywania pieniędzy. Nikt nie czeka 100 lat z kupnem kompa, wg. tych teorii keynesistowskich to już dawno cała branża RTV i AGD, samochodowa, farmaceutyczna powinny poupadać.
  • Odpowiedz
@Epoche: Każdy kto stosuje 'quantitative easing' jest ekonomicznym niedorozwojem albo zbija na tym dobre pieniądze. QE prowadzi do bogacenia się grup uprzywilejowanych takich jak bankowcy, administracja rządowa, pracownicy państwowi najwyższego szczebla, ponieważ nowo wydrukowany pieniądz bez pokrycia trafia w pierwszej kolejności do nich, później do reszty społeczeństwa, a na końcu do tych najbiedniejszych. Powiedz mi czy psucie pieniądza, na który każdy ciężko pracuje - jest normalnym zjawiskiem, ekonomiczna amebo? (
  • Odpowiedz
@Woojt92: Każdy kto nie stosuje QE w momentach nadzwyczajnych by równoważyć rynek pieniądza jest ekonomicznym dyletantem, fanatycznym idiotą ekonomi alternatywnej.

Powiedz mi czy psucie pieniądza, na który każdy ciężko pracuje

Nie ma żadnego psucia pieniądza, to nie monety które król psuł. Troche zaspałeś nad funkcjonowaniem nowoczesnych gospodarek. Sprawdz jak QE zepsuło gospodarke USA i jak dolar został śmieciowy, popsuty. Trzeba było z Rybińskim pakować hajs w krótkie pozycje, byście kapitąłem
  • Odpowiedz
@Epoche: Drukowanie pieniędzy, czyli sztucznie zwiększana podaż pieniądza bez uzasadnienia w podaży wyprodukowanych dóbr jest zwykłym psuciem pieniądza i rabunkiem społeczeństwa posługującą się daną walutą. To fakt potwierdzony empirycznie wieloma epizodami z historii i żadne p--------o w stylu "Troche zaspałeś nad funkcjonowaniem nowoczesnych gospodarek" i inne sztuczki kreatywnej księgowości tego nie ukryją.
Dziękuję, zaorane.
  • Odpowiedz
@Woojt92: Zaden dolar nie został zepsuty. Jest najmocniejszy do euro od 12 lat.

sztucznie zwiększana podaż pieniądza

LOL. Co to znaczy sztuczna? Popyt na pieniądz jest dynamiczny i dynamicznie się równoważy rynek podażą pieniądza by rynek był stabilny.

rabunkiem społeczeństwa posługującą się
  • Odpowiedz
@Cheater: Niezależnie od wpływu deflacji na gospodarkę, faktem jest że jest ona demonizowana, co jest wykorzystywane do uzasadnienia prowadzenia polityki monetarnej, czyli m.in. dodruku pieniędzy.
  • Odpowiedz
@Cheater: Gdzie mówiłem, że jestem monetarystą? Zaraz mi imputujesz keynesizm, bo Ci tak będzie wygodnie w dyskusji. Te 2% jako niezbędny "smar" do funkcjonowania gospodarki to dyrdymały opowiadane przez pseudoekonomistów po SGH w telewizji śniadaniowej. Ja w przeciwieństwie do Ciebie czytam książki, a Ty oglądasz właśnie wypowiedzi takich c------------w w tvn cnbc i myślisz, że pozjadałeś wszystkie rozumy. Typowa rozmowa z neuropkiem, zero argumentów, gimnastyka erystyczna, argumentum ad korwinum i
  • Odpowiedz